Burun Hızması Nasıl Gizlenir?

Burun Hızması Nasıl Gizlenir?

Özellikle gençler tarafından yoğun ilgi gören hızmalar gerek ebeveynler tarafından gerekse de iş dünyası adına hoş karşılanmayabilir. Bu durumlardan biri ile ya da daha farklı bir neden ile karşılaşıldığında zaman zaman burun hızmalarının saklanması gerekir. Burun kulağa nazaran saklanması çok daha zor olan bir organdır. Bu nedenle hızma deliğini saklamak başta oldukça zor gözükür.

Ancak doğru yöntemler doğru şekilde uygulandığı takdirde burun hızması takmak için deldirilen delikler kolaylıkla kapanabilir. Bu işlemleri ve yöntemleri uygulamak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta deliğin deldirildiği süredir. Bunun nedeni ise deliklerin yeni deldirilmiş olması durumunda henüz yara konumunda olan deliklerin iltihap kapma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Ancak deliği deldireli uzun bir süre olmuş ise bu yöntemler rahatlıkla uygulanabilir. Kişiden kişiye değişen bu süre ortalama olarak 1 aydır.

Burun Hızmasını Gizleme Yöntemleri

1-)Plastik Hızma Kullanmak

Bu yöntem deliklerin yeni olması durumunda dahi kullanılabilecek bir yöntemdir. Bunun için yapılması gereken işlem de oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken şey küçük ve plastik bir hızma almaktır. Temin edeceğiniz plastik hızmanın ten renginize uygun bir renge sahip olması daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle ten renginize uygun plastik bir hızma temin ederek deldirme işleminde takılan hızmayı çıkarıp hemen plastik hızmayı takın. Burnunuzun henüz yara olmasından kaynaklı olarak bu yöntem canınızın bir miktar acımasına neden olabilir.

2-)Kapatıcı Kullanmak

Burun hızması kullanan ve deliğin yara sürecini atlattığı dönemlerde bu yöntemi kullanmak oldukça idealdir. Bu yöntem deliğin etkili bir şekilde kapanmasını sağlarken yara dönemini atlatmış olduğunuz için sağlık açısından da oluşabilecek sorunları en aza indirger. Bu yöntemi uygulamak için cilt tonunuza en uygun kapatıcı rengini bulmanız gerekir. Uygun renkte bir kapatıcıyı temin ettikten sonra burun hızmanızı çıkarın ve siyah bir nokta gibi gözüken deliğin üzerine fazla bastırmadan bir miktar kapatıcı sürün. Bu şekilde burnunuzdaki ton farklarını eşitleyerek hızma deliğinizi saklayabilirsiniz.

3-)Yara Bandı Kullanma

Yara bandı kullanma yöntemi de hızma kullanmaya başladığınız sürenin önemini yitirmesini sağlayan yöntemlerden biridir. Bu yöntemi uygulamak için olabildiğince küçük hızmalar tercih etmeniz daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Hızmanızın üzerine bir yara bandı yapıştırarak hızmayı rahatlıkla ve kolayca saklayabilirsiniz.

NOT: Hızmalar özellikle de ilk takıldığı zamanlarda burnun henüz yara olmasından kaynaklı olarak iltihap oluşturma ihtimali taşımaktadır. Bu nedenle kullanacağınız hızmaları her zaman alkol ile temizleyerek kullanmalısınız. Alkol temin edemediğiniz durumlarda sirke de aynı işlevi görecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ