Asansör Kapıları Nasıl Temizlenir?

Asansör Kapıları Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz çelikten üretilen asansörler düzenli olarak temizlenmediğinde çok kişi tarafından yoğun olarak kullanıldığı için ortaya hijyenik olmayan bir durum çıkar. Apartmanlarda, iş yerlerinde, otoparklarda artık hayatın bir vazgeçilmezi olarak neredeyse tüm binalarda yer bulan asansörler toplumsal olarak sağlığı tehdit etmemesi için düzenli olarak temizlenmeli ve bakımları takip edilmelidir.

Bu durumdan ötürü asansör kapıları düzenli olarak silinmeli ve temizlenmelidir. Asansörler paslanmaz çelikten üretildiği için paslanmaz çelik nasıl temizlenir sorusuyla ilgili cevapları da bu yazıda bulabilirsiniz.

Düzenli bakım yapıldığında paslanmaz çelik için temizlik daha kolaylaşacaktır. Asansör kapılarını temizlemek için sert kimyasallar kullanmak gerekmez. Tam tersine asansör kapılarını temizlemek için çamaşır suyu veya aşındırıcı kimyasallar kullanmak zarar görmesine neden olur.

Mutlaka asansör kapılarını temizlerken bulunduğunuz ortamı havalandırın. Temizleme işini dairesel değil çizgisel hareketlerle yapmanı önerilir. Düzenli bir bakım için sık sık yapacağınız temizlikte eğer lekeler ile uğraşmayacaksanız, sıcak su ve sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz. Asansör kapıları evde kullandığınız paslanmaz çatal bıçak takımınız ile benzer özellikler gösterir. Asansör kapısı temizliğinde hassas davranılmalıdır ve bu umumi araç için hijyen korunmalıdır.

Asansör Kapıları Nasıl Temizlenir?

  • Paslanmaz çelik için özel üretilen spreyler yüzeye uygulanmalı daha sonrasında bir temizleme bezi yardımıyla yüzey silinmelidir. Silindikten sonra durulanmalı ve tekrar üzerinden kuru bir bezle geçilmelidir
  • Bir başka alternatif olarak beze dökeceğiniz limon suyu veya sirke ile asansör kapılarını temizleyebilirsiniz. Veya bu sirke-su limon-su karışımını bir sprey yardımıyla da kullanabilirsiniz
  • Asansörün çelik kapılarını temizlerken bebe yağı veya zeytinyağı kullanabilirsiniz. Az miktarda yağı bez yardımıyla asansör kapısına uygulayın. Daha sonrasında kuru bir bezle veya kağıt havluyla (önerilir) silin.
  • Asansör kapılarını temizlemek için cam temizleyici bez ve cam temizleyici sprey de kullanabilirsiniz.
  • Lekeler varsa sıcak su ve deterjan kullanılarak bir fırça yardımıyla ovalanarak çıkarılabilir.
  • Temizleme işlemi bittiğinde kuru bir havlu, bez veya kağıt havlu ile iz kalmamasına özen göstererek kurulayabilirsiniz. Böylece asansör kapıları oldukça hijyenik, temiz ve parlak hale gelecektir.

Asansör Kapılarının Temizliğinin Uzun Süre Korunması

Asansör kapıları için yapılan temizlik nasıl korunur? Bir leke veye iz oluşumunu engellemek için dökülen veya iz bırakan şeyleri hemen temizlemeye çalışın. Kimyasal ürünler kullanıldığında üründen hemen sonra durulamayı unutmayın. Metal yüzeyi olan asansör kapılarını su izinden korumak için, yüzeyi bir bez yardımıyla kurulamanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ