Kusmuk Kokusu Nasıl Çıkar?

Kusmuk Kokusu Nasıl Çıkar?

Kusmuk kokusu özellikle bebek sahibi olan annelerin en çok sorun yaşadığı sorunlardan bir tanesidir. Yeni doğan bebeklerin sindirim sistemi yeterince gelişmediği için sık sık istifra etmesi çok normaldir. Ancak bu kusmukların kıyafetler üzerine gelmesi kıyafette koku oluşmasına sebep olabilir.

Çeşitli hastalıklardan dolayı ya da yediği içtiği bir şeylerin dokunması durumunda yetişkinler de istifra edebilir. Yetişkin bireylerin istifrası özellikle enfeksiyon kaynaklı oluşuyor ise daha yoğun ve kötü kokuludur.

Kusmuk kokusu başta kıyafetler olmak üzere, tuvaletlerde ve evin her yerine yayılarak kişilerin rahatsız olmasına sebep olabilir. Kusmuk kokusundan kurtulmak için yapılacaklar aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.

1-)Çamaşır Suyu Kullanın

Özellikle yerlerde oluşan ya da tuvalette oluşan kusmuk kokusunu yok etmek için çamaşır suyu kullanın. Çamaşır suyu kusmuktan dolayı oluşan kokuyu gidermenin yanı sıra dezenfektan özelliği ile mikropların yok olmasını sağlar.

2-)Sirke kullanın

Sirke kendine has kokusundan dolayı kusmuk kokusunu baskılar ve kısa süre içerisinde kokunun yok olmasını sağlar. Sirke aynı zamanda dezenfektan özelliktedir yani mikrop öldürücüdür. Bu özelliğinden dolayı etrafa mikropların yayılmasını önlemiş olursunuz.

3-)Kıyafetleri Bekletmeden Yıkayın

Kusmuk eğer kıyafetlerinize bulaşmış ise hız kesmeden kıyafeti çıkarın ve yıkayın. Burada öncelikli olarak yapmanız gereken kıyafetinizi çıkarıp üzerindeki kusmuk kalıntılarını bir ıslak mendil ya da bez aracılığı ile almak.

Kusmuk kalıntılarını kıyafetten aldıktan sonra eğer kıyafetiniz beyaz ise çamaşır suyu eğer renkli ise renkliler için kullanılan çamaşır suyu kullanınız. Kusmuklu bölgeye çamaşır suyu dökünüz ve kıyafetinizi yıkama koşullarına uygun olarak ister elde isterseniz çamaşır makinesinde uygun sıcaklıkta yıkayınız.

NOT: Kusmuk olan kıyafetlerinizi kesinlikle üzerindeki kusmuk artıklarını temizlemeden çamaşır makinesine atmayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ