Manav Reyonu Nasıl Dizilir?

Manav Reyonu Nasıl Dizilir?

Sık sık alışveriş yapılan yerlerden birisi manavlardır ve manav reyonu nasıl dizilir konusunda merak ettikleriniz için belirli ipuçlarının faydalanma şansı elde edebilirsiniz. Manavların dış bölümlerinde meyve ve sebzelerin dizili olduğu reyonlar bulunur ve bu alanlardan müşteriler istediği kadar ürün satın alabilir ve tarttıktan sonra ürünleri satın alabilir. Tartılan ürünlerin fiyatları üstünde yazmaktadır.

Manavların çoğu manav reyonu dizilimine büyük bir önem vermektedir. Güzel dizilmiş bir manav reyonu müşterilerin beğeneceği ve daha çok ilgi göstereceği bir alan olacaktır. Manav reyonu dizmek için görevlilerin iyi bir yöntem bulması, temiz ve titiz bir biçimde çalışmaya özen göstermesi gerekmektedir. Özellikle hijyen konusu manav vb. yiyecek satan kişilerin çok dikkatli olması gereken bir husustur.

Manav Reyonları Dizilirken Dikkat Edilecek Hususlar

Çoğu mahallede bulunan manavlarda birçok ürün satılır. Bu ürünlerin dizilimi ise manavların ön kısımlarında yer alan reyon bölümünde yer alır. Bu kısımları da genellikle manavlarda çalışan görevliler düzenler. Bu reyon bölümlerinin dizilmesinde dikkat edilecek belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bu önemli hususlar aşağıda yer almaktadır:

  • Manav reyonlarında dikkat edilmesi gereken ilk nokta temizliktir. Görevlilerin reyonları düzenlerken üzerlerinde temiz bir önlük ve eldiven olmasına çok dikkat etmesi gereklidir. Bu konu müşterilerin çok dikkat ettiği bir unsurdur.
  • Manav reyonları dizilirken çok çürük olan meyve ve sebzelerin reyonlara dizilmemesi çöpe ya da artık bölümüne atılması gerekir. Çürük olan meyve ve sebzeler reyonlarda kötü bir görünüme ve kokuya yol açabileceği unutulmamalıdır.
  • Manav reyonlarında yer alan bölmelerin çoğunluklu olmasına ve birbirinden ayrı bir biçimde olması da önemlidir. Meyve ve sebzelerin üst üste, düzensiz bir biçimde dizilmesi kötü bir görünüme yol açacaktır.
  • Manav reyonlarında sebzelerin belirli bir alana dizilmesi ve bu alanda yalnızca sebzelerin olması müşterilerin çok daha rahat bir biçimde alışveriş yapmasına yol açacaktır.
  • Aynı şekilde meyvelerin de ayrı bir bölümde diğer meyve türleri ile birlikte yan yana dizilmesine dikkat edilmelidir.
  • Manav görevlilerinin reyonları sık sık kontrol etmesi, yere düşen ürünleri alması ve çöpe atması gereklidir.
  • Manav reyonların kesinlikle bulunması gereken diğer bir ürün de poşet olmalıdır. Poşetler her bir bölmeye, çok miktarda yerleştirilmelidir.

Manav Reyonları Yeşillik Bölümü Nasıl Dizilmeli?

Manav reyonlarında yer alan ayrı bir bölme yalnızca yeşilliklerin satıldığı bir alan olmalıdır. Bu alanda yer alan yeşilliklerin kurumaması için bu bölüm sürekli ıslatılmalı ve ürünlerin kumları temizlenmeden reyona dizilmemesi gereklidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ