Eldeki Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Çıkar?

Eldeki Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Çıkar?

Evlerde temizlik esnasında beyazlatıcı ve mikrop öldürücü özelliğinden dolayı çamaşır suyu çok sık kullanılmaktadır. Kullanımı esnasında ne kadar çok eldivensiz kullanmayınız denilse de birçok ev hanımı çamaşır suyu kullanırken eldiven takmaz ve temizliğin sonunda elleri ağır bir şekilde çamaşır suyu kokmaktadır. Ellerine bir defa çamaşır suyu kokusu sinen hemen hemen herkesin merak ettiği bir konudur bu.

Çamaşır suyu kokusunu çıkarmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı aşağıda anlatılmaktadır. Sizin için en uygun olan yöntemi kullanarak ellerinizdeki çamaşır suyu kokusundan kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri uygulamadan önce ellerinizi bol miktarda su ile yıkayarak çamaşır suyunu ellerinizden uzaklaştırdığınızdan emin olunuz.

1-)Kolonya Kullanın

Kolonya, çamaşır suyu sinen ellerde kullanılabilecek en iyi koku giderici yöntemlerden bir tanesidir. Anında limon kokusu ile çamaşır suyu kokusunu baskılar. Aynı zamanda alkolün mikrop öldürücü etkisi ellerde var olan mikropların yok olmasını sağlar.

2-)Aromalı Kremler Sürün

Çamaşır suyunun kurutucu özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple çamaşır suyu kullanımı sonrasında kokunun yanı sıra ellerde çatlama ve kızarma gözlenebilir. Ellerde oluşan bu durumların düzeltilmesi için nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Özellikle aromalı nemlendirici krem kullanır iseniz kokudan da kurtulmuş olursunuz.

3-)Limon Kullanın

Çamaşır suyu kullanımı sonrasında ellerde oluşan çamaşır suyu kokusunu gidermek için limon kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken limonu ikiye bölünüz ve yarım limon ile ellerinizi ovalayın. Bu işlemden sonra bir süre bekleyin ardından ellerinizi ılık su ile yıkayınız.

4-)Sirke Kullanın

Elleri sirke ile yıkamak çamaşır suyu kokusundan kurtulmasını sağlamaktadır. Kişi bir miktar sirkeyi avucunun içerisine alıp bu sirke ile ellerini yıkayabilir ya da içerisine sirke döktüğü ılık su içerisinde ellerini bir süre bekletebilir.

Her iki yöntemde de sirke işe yaramakta ve çamaşır suyu kokusunu geçirmektedir. Bu işlemin ardından ellerin bol miktarda su ile yıkanması ile sirke kokusu da kolayca ortadan kalkmaktadır.

NOT: Elde oluşan çamaşır suyu kokusunu geçirmek için hoş kokuya sahip duş jellerini de kullanabilirsiniz. Bir miktar hoş kokulu duş jelinden elinize dökün ve bunun ile ellerinizi yıkayın. Bu işlemin ardından geride sadece duş jelinin hoş kokusu kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ