Amerikan Kapı Nasıl Temizlenir?

Amerikan Kapı Nasıl Temizlenir?

Amerikan kapılar son yıllarda modern ve şık görünüşü, sağlam duruşu ile evlerde sık sık tercih edilmektedir. Genellikle beyaz ve tonlarının kullanıldığı amerikan kapılar aynı zamanda evlerin daha geniş ve ferah duruşa sahip olmasını da sağlamaktadır.

Kapılar evlerin görüntüsünü tamamen değiştirmektedir. Bu sebeple de evlerde büyük öneme sahiptir. Aynı zamanda kapılar evlerin hemen hemen bütün pisliğini emmektedir. Özellikle açık renk kapılarda sık sık sararma gözlenebilmektedir.

Amerikan kapılarda oluşan kirliliklerin giderilmesi için aşağıda uygulayabileceğiniz yöntemler anlatılmaktadır. Bu yöntemleri uygularken amerikan kapının dokusuna, boyasına zarar vermediğinizden emin olunuz.

1-)Arap Sabunu

Arap sabunu eski yıllardan beri ev işlerinde birden fazla yerde kullanılabilen, basit kimyalı ama güçlü etkili bir bileşendir. Amerikan kapıların temizliğinde arap sabununu gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Arap sabunu ile amerikan kapıları silerken mutlaka pamuklu bir bez kullanın. Aksi halde kapılarının çizilmesine, zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

Amerikan kapıları silerken ılık su içerisine birkaç damla arap sabunu ekleyin ve bu karışım ile kapılarının tamamını silin. Bu işlemin ardından başka bir bez ile kapıları muhakkak kurulayın. Arap sabunu içerisindeki özel yapısından dolayı işlem sonrasında kapıların parlak görünmesini de sağlamaktadır.

2-)Sirke Kullanın

Sirke, dezenfektan ve leke çıkarıcı özelliğinden dolayı amerikan kapıların silinmesi işleminde kullanılabilir. Sıcak su içerisine yarım çay bardağı sirke ilave edin ve bir miktar tuz ilave edin. Bu karışım ile amerikan kapıları güzelce silin. Sirke kapıdaki kararma ve kirlilikleri kolayca çıkarmaktadır.

Sirke ile yaptığınız silme işleminden sonra duru su ile kapıları silip ardından kurulamayı kesinlikle unutmayınız.

NOT: Amerikan kapılarda oluşan ve çıkarılması güç olan lekeler için ağartıcı kimyasal maddeleri kullanabilirsiniz. Ancak fazla ağartıcı kullanmak kapılara zarar verebilir bu sebeple çok dikkatli olunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ