Ayrılan Erkek Ne Zaman Pişman Olur?

Ayrılan Erkek Ne Zaman Pişman Olur?

Ayrılan erkek ne zaman pişman olur diye bir soru sormak aslında yanlıştır. Genel olarak ayrılan kadın veya erkek, karşısındaki insan ile ilişkisi boyunca yaşadığı tartışmalar, mutluluklar, ilişkinin temelini oluşturan sevgi ve güven gibi konularda ne kadar yoğun bir duygu yaşandıysa aslında ilişki bittikten sonra o denli bir rahatlama ve özlem duygusu meydana gelebiliyor. Fakat tekrar o ilişkiye başlayacak kadar pişman olmak her zaman gerçekleşen bir hamle değil.

Ayrılan Erkek Ne Zaman Pişman Olur?

  • İlişki bittikten sonraki ilk 1 ay aslında oldukça önemli bir süreçtir; hem kadın için hem de erkek için. Bu süreçte ya tekrar görüşülür ve barışılır, ya da tamamen o ilişki bitirilir ve öyle devam edilir. Öncelikle şunu hiçbir zaman unutmamalıyız, kadınlar her zaman duygularını uçlarda yaşıyor olsalar da, bazı durumlarda erkeklerde aynı şekilde duygularını fazla cesurca yaşayabiliyor. İlişkinin nasıl başladığı, nasıl yürüdüğü ve ayrılık sürecinin nasıl ilerlediği gibi önemli detaylar, her iki tarafın da, ayrılık sonrası dediğimiz o 1 aylık süreçte duygularını en baştan tartmasına sebep oluyor. Bu yüzden ayrılan biri size şu zaman sonra döner demek de doğru bir yaklaşım olmayacaktır.
  • İlişkinizin tartışmasız, anlayışlı, tutkulu, karşılıklı sevgi, saygı ve güven ile devam ettiğini fakat bir sebepten karşılıklı olarak kırıcı olduğunuzu ve bu yüzden ilişkinizin bittiğini kendinize rahatlıkla söyleyebiliyorsanız, biz de bu ayrılıktan sonra başlayan 1 aylık süreçte sizin partneriniz ile tekrar bir araya gelebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat bazı durumlarda taraflardan birinin duygusal olarak kendini yorgun hissetmesi, yıpranması gibi somut olmayan ama kişinin hayatını devam ettirirken problem yaşamasına sebep olan soyut durumlardan dolayı ilişki bittiğinde maalesef genellikle pişman olup geri dönen de olmuyor. Aslında konuya şöyle bakmak lazım; uzun ve yorucu ilişkilerde yani genellikle yoğun kıskançlık ile mücadele edilen ilişkiler bittikten sonra iki tarafta ayrılık sonrası ilk olarak özgürleştiğini hissediyor. Bir yere giderken haber verme, izin alma gibi sorumlulukları kalkıyor ortadan.
  • Kıskançlıktan doğan uzun kavgalar bitiyor, daha dingin bir hayata dönülüyor. İşte aslında böyle hissettiğiniz an tekrar bir arada olma fikrini asla aklınıza getirmemeniz gerekiyor. Çünkü ayrılır ayrılmaz hissettiğiniz bu duygu sizin gerçek hissettiğinizdir. Sonraki süreçte hissedecekleriniz ise biraz alışkanlık, biraz yaşadığınız güzel zamanların özlemi. Bu süreçte size destek olacak birilerinin çevrenizde olması da süreci atlatmanızda size kolaylık sağlayacaktır.

Sağlıklı Bir İlişki Nasıl Yürür?

Sağlıklı bir ilişki için ilk bilmemiz gereken şey, bir insanla ( bir erkek veya bir kadın ) neden birlikte olmamız gerekiyor? Aslında hormonsal olarak başlayan hisler, zamanla daha samimi olmak ister. Bunu cinsel anlamda düşünebileceğimiz gibi daha yakın olmak, arkadaşlık ve karşılıklı bir aşk yaşamak anlamında da düşünebilirsiniz.

Sağlıklı bir ilişkide öncelik güven ve saygıdır. Karşınızdaki insanın bir birey olduğunu, hakları olduğunu ve sizle geçirdiği zaman dışında da bir hayatı olduğunu sürekli olarak hatırlamanız gerekiyor. Tabii ki kadın veya erkek arkadaşları olacaktır. İşte bu arada da güven dediğimiz olgu giriyor işin içine. Kıskançlık çoğu zaman çiftlerin hoşuna giden bir durum olsa bile, süreklilik durumunda aslında kişinin paranoyak dediğimiz rahatsızlık seviyesine ulaşmasına ve karşısındaki insanı sürekli olarak kısıtlamasına sebep oluyor. Bu da kısa bir zaman sonra güvensizliği tetikliyor. Yani aslında “sana güveniyorum ama kıskanıyorum” diye bir şey yoktur. “Sana güveniyorum ama bu güven yeterli değil” vardır. İlişkinizin sağlıklı bir şekilde uzun yıllarca sürmesini hatta evlilik gibi bir düşünceniz varsa muhakkak tutkulu, özgüvenli, karşınızdaki insana saygılı olmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ