Deri Yatak Başlıkları Nasıl Temizlenir?

Deri Yatak Başlıkları Nasıl Temizlenir?

Deri yatak başlıkları son yıllarda hoş görüntüsü ve spor duruşu ile sıkça tercih edilmektedir. Çeşitli ölçülerde ve renklerde deri yatak başlıkları imalat edilebilmektedir. Kullanılan deri yatak başlıkları odaya çoğu zaman farklı ve güzel bir atmosfer katmaktadır. Tüm bu avantajlarının yanı sıra deri yatak başlık kullanımı ekstra bir temizlik yapılmasını ortaya çıkarmaktadır.

Kullanılan derinin uzun ömürlü olması ve ilk günkü gibi yeni durmasını sağlamak için sık sık temizliğinin yapılması gerekmektedir. Deri yatak başlıklarının temizlenmesi sırasında deriye zarar vermekten kaçınmak için kullanacağınız kimyasal maddeler çok dikkat ediniz. Aksi halde geri dönüşü olmayan zararlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Deri yatak başlıklarını temizlemek için uygulayabileceğiniz alternatif yollar aşağıda anlatılmaktadır. Bu yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Uygulayacağınız yöntemin tüm adımlarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olunuz.

1-)Sabunlu Su

Derinin temizlenmesini sağlayacak etkili maddelerden bir tanesidir. Aşındırıcı kimyasallar içermemesinden dolayı deriye zarar vermez. Özellikle açık renkli deri başlıklarda oluşan yağ kalıntılı lekelerin temizlenmesi sağlamaktadır.

Ilık su içerisinde ıslatılan beze sabun uygulanması ve sabun uygulanan bu bez ile deri yatak başlığının silinmesi esasına dayanmaktadır. Bu işlemin ardından ılık su ile deri başlığı silip, sabundan arındırmayı kesinlikle unutmayınız. Son olarak da deri yatak başlığını kuru bir bez ile siliniz.

2-)Sirkeli Su

Sirkeyi direkt olarak kullanmak aşırı koku oluşmasına sebep olabilir. Bu koku çoğu kişi tarafından rahatsız edici bulunmasa da önlem amacıyla sirkeyi seyrelterek kullanmak gerekmektedir. Bir çay bardağı sirkeyi bir kova ılık su içerisine koyunuz ve bu su içerisinde ıslattığınız pamuklu bezle yardımı ile deri yatak başlığınızı siliniz.

Bu işlem deri yatak başlığında bulunan lekelere bağlı olarak birden fazla kez tekrarlanabilir. Her tekrarlanmadan sonra deri yatak başlığını ılık su ile silmeyi unutmayınız. Bu işlem deri üzerinde sirke kalmasını önler ve koku oluşumunu en aza indirmiş olur.
İşlem bitiminde kuru pamuklu bir bez ile deri yatak başlığını kurulamayı unutmayınız.

NOT: Yatak başlığının belirli bölgelerinde yağ kaynaklı lekeler oluşabilir. Bu yağ lekelerinin çıkarılması için piyasada bulunan kaliteli yağ sökücülerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkatli olmanız gereken husus; yağ lekesi olmayan yerlere yağ çözücü dökmeyiniz. Aksi halde bu kısımlarda deri tahribatına sebep olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ