Dövme Nasıl Gizlenir?

Dövme Nasıl Gizlenir?

Dövme, bir tür vücut süsleme sanatı olarak bilinmektedir. 7’den 70’e herkesin rahatlıkla yaptırabileceği dövme oldukça da çok tercih edilmektedir. Her yaştan ve her kesimden insana hitap edebilen dövme sanatı özellikle de gençler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Ancak ailesi ile birlikte yaşamaya devam eden gençler için dövme yaptırmış olmak zaman zaman saklama gereği duyulmasına neden olmaktadır.

Bunun dışında farklı nedenlerden dolayı da dövmelerin saklanmasına ihtiyaç duyulabilir. Dövme saklamak için uygulanabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler arasında en sağlıklısı ve etkilisi makyaj yaparak dövmenin saklanmasıdır. Makyaj yaparak dövme saklamak için bazı adımların uygulanması gerekir.

Dövme Nasıl Gizlenir?

1-)Tonik

Yapılan makyajın dövme yüzeyine daha iyi tutunabilmesi için dövmenin üzerinin temiz olması oldukça önemlidir. Bunun için dövme yüzeyini öncelikli olarak su ve sabun ile yıkayarak temizleyin. Daha sonra da bir pamuğa bir miktar tonik dökün ve tonikli pamuk ile dövme yüzeyini iyice silin. Böylece dövmeniz gizleme işlemi için hazırlanmış olacaktır.

2-)Kapatıcı

Kapatıcı makyaj malzemeleri arasında en temel yere sahip olan makyaj malzemelerinden birisidir. Cilt kusurularını, renk farklılıklarını yani ciltte istenmeyen durumların kapatılması için kullanılan bu ürün oldukça etkili bir üründür. Bu nedenle dövme gizlemek için de kapatıcı kullanmak oldukça iyi sonuçlar verecektir. Bunun için tonik ile temizlemiş olduğunuz dövmenin üzerine bir fırça yardımı ile kapatıcınızı uygulayın. Bu aşamada fırça ile uygulama oldukça önemlidir. Çünkü parmak ile uygulanan kapatıcı zaman içerisinde daha hızlı dağılıp kaybolacaktır. Bu nedenle fırça ile kapatıcı sürerek dövmenizi uzun süre gizleyebilirsiniz.

3-)Sprey Fondöten

Sprey fondöten cilt üzerinde oldukça hafif bir görünüm bırakacağı için dövme gizleme konusunda iyi bir tercihtir. Bu nedenle kapatıcı uygulayarak hazırladığınız dövmenizin üzerine yeterli miktarda sprey fondöten sıkın. Fondöteni uyguladıktan sonra gerekmesi durumunda bir fırça ya da sünger yardımı ile sıktığınız fondöteni dağıtıp iyice yedirebilirsiniz.

4-)Pudra

Pudra makyajın son aşaması olarak oldukça etkili sonuçlar alınmasını ciddi derecede etkilemektedir. Bu nedenle fondöten işlemini de uyguladıktan sonra son olarak dövmenizin üzerine ince bir katman olacak şekilde pudra sürün. Böylece dövmenizin üzerine yapmış olduğunuz makyajı sabitleyerek kalıcılığını arttırmış olursunuz. Pudranın ince bir katman olarak uygulanması doğal bir görünüm elde etmek için oldukça önemlidir.

NOT: Seçeceğiniz ürünlerin kapatıcılık oranlarını dövmenizin renk yoğunluğuna göre seçmeniz gerekir. Yoğun dövmeler için mutlaka yoğun kapatma özelliği bulunan ürünler kullanılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ