Duvar Kağıdı Lekeleri Nasıl Çıkar?

Duvar Kağıdı Lekeleri Nasıl Çıkar?

Duvar kağıtları hemen hemen her dönem popülerliğini sürdüren bir ev dekorasyonu ürünüdür. Kişinin zevkine göre alarak kolayca uygulayabileceği duvar kağıtları evin atmosferini olumlu anlamda değiştirmektedir.

Duvar kağıdı aynı zamanda duvarların ömrünün uzamasını, ısı yalıtımı görevini ve son olarak ses yalıtımını da sağlamaktadır. Duvar kağıtlarının sık sık değiştirilmesine gerek yoktur. Yırtılmadığı sürece uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Duvar kağıdı uzun ömürlü bir malzeme olduğu için sık sık değiştirilmez. Belirli zaman aralıklarında duvar kağıtlarının silinerek temizlenmesi badana yapılmış gibi evin duvarlarının temizlenmesini sağlamaktadır.

Duvar kağıtlarına zarar vermemek için duvar kağıtlarını temizlerken kişilerin dikkatli olması gerekmektedir. Aksi halde duvar kağıdının rengi solabilir, kolay bir şekilde yıpranarak yırtılabilir. Aşağıda duvar kağıtlarının temizlenmesini sağlayabileceğiniz yöntemler anlatılmaktadır. Bu yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

1-)Arap Sabunu Kullanın

Arap sabunu, eski yıllardan beri bilinen ve çeşitli temizleme işlemlerinde kullanılan bir maddedir. Son yıllarda deterjan ve temizlik malzemeleri sektörünün ilerlemesi ile kullanımı azalmış olsa da etkisi açısından halen kullanılmaya devam edilmektedir.

Arap sabunu duvar kağıdının renginin solmasına neden olmaz. Duvar kağıdının zarar görmesine sebep olmaz. Duvar kağıdında oluşan kirlerin ve lekelerin hızla çıkmasını sağlar.

Ilık su içerisine koyduğunuz bir miktar arap sabunu ile duvar kağıdı kaplı duvarlarınızı silebilirsiniz. Bu işlemden sonra duvarınızı kuru bir pamuklu bez ile kurulamayı unutmayınız. Silme işleminden sonra evi mutlaka havalandırınız.

2-)Buhar Makinesi Kullanın

Buhar makineleri son yıllarda çok popüler olan ev aletlerindendir. Evin birçok kısmını temizlemede kullanılan buhar makineleri ile duvar kağıdı temizliğini de sağlayabilirsiniz.
Burada tek yapmanız gereken buhar makinesini çalışır pozisyona getirmek. Çalışan buhar makinesi ile duvar kağıdı kaplı olan duvarlarınızı güzel bir şekilde siliniz. İşlemi isteğinize bağlı olarak iki veya daha fazla yapabilirsiniz.

Buhar makinesi ile silme işlemi duvar kağıdının yapısına ve rengine asla zarar vermemektedir. Bu temizleme yöntemi aynı zamanda duvar kağıdının ömrünü uzatmaktadır. Bu işlemin sonrasında mutlaka odanızı havalandırınız aksi halde küflenmeye sebep olabilirsiniz.

NOT: Duvar kağıdında oluşan çıkmayan lekelerin ya da yıpranan kısımların geri dönüşü maalesef imkansızdır. Bu nedenle böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda duvar kağıdının değiştirilmesi gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ