Gümüş Kolye Nasıl Parlatılır?

Gümüş Kolye Nasıl Parlatılır?

Gümüş kolyeler her dönem olduğu gibi son yıllarda da popülerliğini sürdürmektedir. Gümüşün kendine özel olan ışıltısı kolyenin çok daha zarif ve göz alıcı görünmesini sağlamaktadır.

Gümüş kolye çeşitli çevresel şartlardan dolayı parlaklığını yitirebilir. Bu durum diğer kolye materyallerine göre çok daha uzun bir zaman sonra görülse de, yine de kararma oluşabilmektedir.

Genellikle gümüş kolyenin su ile temas etmesi, parfüm sıkılması gibi durumlardan dolayı gümüşte meydana gelen kararma süreci hızlanabilir. Bu durumun önüne geçmek için bu tarz etkinliklerden kaçınılmalı, kullanılma esnasında çok dikkatli olunmalıdır.

Kararan gümüş kolyelerinizi evde uygulayacağınız işlemler ile kolaylıkla parlatabilirsiniz. Aşağıda anlatılan gümüş parlatma yöntemlerden sizin için pratik olanını seçerek uygulayabilirsiniz.

1-)Gümüş Parlatıcı Kimyasallar

gümüş parlatıcı kimyasallar

Piyasada birçok markaya ait kararan gümüşleri parlatmayı sağlayan kimyasal ürünler satılmaktadır. Bu kimyasal maddelerden sizin için uygun olanını alarak uygulayabilirsiniz.
Kullanılan kimyasalların içeriklerine bağlı olarak kullanım şekillerinde değişiklikler olabilir. Bu durum için mutlaka uygulama metotlarını okuyarak uygulama işlemi yapınız.

2-)Diş Macunu Kullanın

diş macunu ile gümüş parlatma

Evde uygulayacağınız gümüş kolye parlatmanın en kolay ve ucuz yollarından birisi diş macunudur. Kararan gümüş kolyenizin üzerine bol miktarda diş macunu sıkın. Bu işlemin ardından bir süre muhakkak bekleyin.

Bekleme işleminin ardından diş fırçası ile yavaş yavaş diş macununu fırçalayın. Bu işlem gümüş kolyenin kararan ve diş macunu değmeyen yerlerinin de etkilenmesini sağlamaktadır.
Bu işlemin ardından ılık su ile ardından soğuk su ile kolyeyi yıkayınız ve kurulayınız.

3-)Sirke ve Karbonat Kullanın

sirke-ve-karbonat

Sirke ve karbonat, gümüş kolyenin parlatılmasını sağlayacak diğer bir alternatif metottur. Burada yapmanız gereken ılık bir kap su içerisine iki çorba kaşığı sirke ve iki çorba kaşığı karbonat koymak.

Kararan kolyenizi bu karışım içerisine koyunuz ve bir süre bekleyiniz. Bekleme işlemi esnasında eliniz ile arada kolyeyi ovalayınız. Bekleme süresinin ardından gümüş kolyenizi önce ılık su ile ardından soğuk su ile yıkayın ve kurulayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ