Bulgur Pilavının Yanına Hangi Salata Gider?

Bulgur Pilavının Yanına Hangi Salata Gider?

Bulgur pilavı seveni kadar sevmeyeni de olan bir yemektir nedense. Ama sağlık açısından özellikle küçük yaşlardan itibaren tüketilmesi önemlidir. Pirinç pilavı gibi şişkinlik meydana getirmediği için tek başına rahatlıkla tüketilebileceği gibi yanında salata gibi yan ürünlerle de tüketilebilmektedir.

Bulgur Pilavının Yanına Hangi Salata Gider?

Bulgur pilavı kendi içinde de sebzeli yapılabildiği için sebzelerle ne kadar uyumlu olduğunu rahatlıkla düşünebilirsiniz. Özellikle bulgur pilavının yeşil biber ile hoş bir lezzet uyumu olduğundan, yapacağınız salatada önceliğiniz biber bulundurmak olmalıdır. Bunun dışında roka, maydanoz, kıvırcık gibi yeşillikler kullanarak hazırladığınız salata da bulgur pilavının yanına gidebilecek bir diğer alternatiftir.

Bulgur pilavına çok yakışacağına emin olabileceğiniz bir diğer salata ise çoban salatadır. Dilerseniz kaşık salata gibi doğrayarak pilavın üzerine kullanabilir, dilerseniz de ayrı ayrı tüketebilirsiniz.

Bulgur Pilavı ile Birlikte Tüketilebilecek Yiyecekler Nelerdir?

1-)Turşu

Turşu hemen hemen her yemekle uyum sağlayabilen bir yiyecektir. Bulgur pilavının yanına da rahatlıkla tüketebilirsiniz.

2-)Yoğurt

Yoğurdun hem pirinç pilavına hem de bulgur pilavına nasıl yakıştığını bilmeyenimiz yoktur. Yine alternatif olarak sofranızda yoğurt da bulundurabilirsiniz.

3-)Komposto

Komposto yukarıda saymış olduğumuz yiyecekler gibi pilav ile birlikte tüketilmese de, pilav sonrasında hazmı kolaylaştırması açısından tercih edebilirsiniz. Komposto ve pilav zıt tatlara sahip olmadığı için damak tadınızı rahatsız etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Bulgur Pilavının Bozulduğunu Nasıl Anlarız?

 • Bulgur pilavı diğer yemekler ile kıyaslandığında bozulduğunu daha az belli eden bir yemektir. Burada hem sizin pilavı doğru bir şekilde saklamış olmanız, hem de her tüketimden önce muhakkak bozulup bozulmadığını tespit etmeniz açısından pilavı koklamanız gerekmektedir.
 • Bulgur pilavı uzun süre muhafaza edebileceğiniz bir yemek değildir bu yüzden tüketilecek miktarda pişirilmesi gerekmektedir. Saklarken de her zaman hava alması engellenmeli ve buzdolabında muhafaza edilmelidir. Gelelim bulgur pilavının bozulma belirtilerine… Öncelikle bozulan her yemek gibi bulgur pilavında da koku meydana gelmektedir. Bu konuda bulgurun farkı, bu kokuyu yoğun bir şekilde belli etmediğinden sizin iyice koklamanız ve kokuda herhangi bir problem olup olmadığını anlamanız daha doğru olacaktır. Bu koku daha çok hafif ve ekşimsi bir kokudur. Bulgurun o kendi iştah açıcı kokusundan eser yoktur anlayacağınız. Görüntü olarak da bulgur taneleri birbirine yapıştığından açıkçası gördüğümüz görüntü de iştah kaçırıcı olabilmektedir. Eğer bu belirtilerin hiç biri mevcut değilse, son olarak tüketmeden evvel kaşığın ucuyla alıp tadına bakmanızı öneriyoruz.
 • Bozuk bulgur pilavının tüketilmesi, bozuk et ve süt ürünleri gibi vücutta ciddi etki yaratmamaktadır. Fakat en nihayetinde bakteri üretmeye başlayan bir gıda olduğundan dolayı, terleme, mide ağrısı, bulantı ya da kusma gibi durumlar baş gösterdiğinde kendiniz müdahale etmemeli ve ilk olarak en yakın sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Charlesger dedi ki:

  “I haven’t seen you in these parts,” the barkeep said, sidling over and above to where I sat. “Repute’s Bao.” He stated it exuberantly, as if solemn word of honour of his exploits were shared by means of settlers hither multifarious a firing in Aeternum.

  He waved to a expressionless butt apart from us, and I returned his token with a nod. He filled a glass and slid it to me across the stained red wood of the excluding in the vanguard continuing.

  “As a betting chains, I’d be ready to wager a adequate piece of silver you’re in Ebonscale Reach for the purpose more than the drink and sights,” he said, eyes glancing from the sword sheathed on my in to the capitulate slung across my back.

  https://maps.google.com.sg/url?q=https://renewworld.ru/otlichie-new-world-versii-deluxe-i-standart-edition/

BİR YORUM YAZ