Evde Çamaşır Kurutma Yöntemleri

Evde Çamaşır Kurutma Yöntemleri

Kış aylarının gelmesi, havaların soğuması ile birlikte çamaşır kurutmak çok daha zahmetli ve zaman alıcı bir olay haline gelmektedir. Genellikle hava şartlarının kötü olmasından dolayı kış aylarında kurutucu ile çamaşırları kurutmak daha pratik ve kolay bir hal almaktadır. Ancak evinde kurutucu olmayan kişiler için evde çamaşır kurutma yöntemleri aşağıda anlatılmaktadır.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki evde çamaşır kurutma işlemini oturduğunuz odalar dışındaki yerlerde yapmalısınız aksi halde solunum yolları ile ilgili çeşitli hastalıklar baş gösterebilir.

1-) Elbise Askıları Kullanın

Bu yöntem ev içerisinde çamaşırlarınızın hem çok hızlı kurumasını sağlar hem de kuruyan çamaşırlar çok daha az kırışır. Burada yapmanız gereken yıkama işleminden sonra kıyafetlerinizi uygun askılara asmak ve bu askıları evinizin içerisinde açtığınız çamaşırlığa takmak. Bu şekilde çamaşırlarınızın daha hızlı kuruduğunu göreceksiniz.

Elbise askısına asarak kurutmaya çalıştığınız kıyafetlerin özelliklerine dikkat ediniz. Özellikle şekil değişikliğine uğrayabilecek formdaki kıyafetlerinizi bu şekilde kurutmaktan kaçınınız.

2-)Kalorifer Peteklerini Kullanın

Kalorifer petekleri kış aylarında çamaşır kurutmak için tam anlamıyla kurtarıcı görevi görmektedir. Burada peteklerin üzerine kıyafetlerinizi asarak kıyafetlerinizin sıcağın etkisi ile daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Kalorifer üzerinde koyduğunuz çamaşırlarınızı aralıklı koymanız ve kaloriferden hava çıkışının sağlanmasına izin vermeniz gerekmektedir.

3-)Seyyar Çamaşırlık Kullanın

Ev içlerine sığabilecek küçük boydaki çamaşırlıklar kış aylarında kullanımı en rahat olan ürünlerden bir tanesidir. Bu çamaşırlıklar sayesinde kıyafetlerinizi kış şartlarına rağmen evin içinde kolaylıkla kurutabilirsiniz.

Aynı zamanda kalorifer üstlerine takılan formları bulunan çamaşırlıklardan da kullanabilirsiniz. Bu çamaşırlıklar sıcak hava ile teması sağladığı için çamaşırların daha hızlı kurumasını sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ