Hünnap Keçiboynuzu Özü Kilo Aldırır mı?

Hünnap Keçiboynuzu Özü Kilo Aldırır mı?

Hünnap keçiboynuzu özü özellikle iştah açıcı özelliği sayesinde tüketilen bir gıdadır. Yani kilo aldırabilir. Fakat çok sık tüketmiyorsanız ya da sporla ilgileniyorsanız, bu ihtimal biraz daha düşebilmektedir.

Hünnap Keçiboynuzu Özü Kilo Aldırır Mı?

Hünnap, ağaçta yetişen bir meyvedir ve insan sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Bu ağaç hemen hemen her iklime uyum sağlayabilir ve genellikle bahar aylarında meyve vermektedir. Bu meyveyi kurutup çay olarak içtiğinizde metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermede de yardımcı olmaktadır. Keçiboynuzu ya da keçiboynuzu ile tüketildiğinde genelde keçi boynuzunun kan yapıcı özelliği bulunduğundan dolayı kilo aldırabilmektedir.

Hünnap meyvesi günümüzde genellikle Suriye, Kuzey Afrika, Çin ve Hindistan’da yaygın olarak yetiştirilmekte ve kullanılmaktadır.

Hünnap Meyvesinin Faydaları Nelerdir?

 • Soğuk algınlığı ya da grip gibi hastalıklarda kişinin vücut direnci çabucak düştüğü için, hünnap meyvesi bu durumu tam tersine çevirir. Yani kişinin vücut direncini toparlama sürecini hızlandırır.
 • Uykusuzluk, halsizlik gibi durumlarda kişiyi rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır.
 • Stres, konsantrasyon bozukluğu yaşayan kişiler için de önerilmektedir. Yine vücudun rahatlamasını ve sakinleşmesini sağladığı için kısa süre içinde stresin ve konsantrasyonun kaybolmasını sağlar.
 • Vücudunuz hastalıklara karşı daha dayanıklı olur. Sadece geçici hastalıklar değil, kanser ya da kalp ile ilgili hastalıklara karşı da korumaktadır. Aynı zamanda karaciğer, böbrek hastalıklarına da oldukça faydalıdır. Hünnap meyvesini psikolojik rahatsızlar içinde tedavi edici özelliği bulunan bir meyvedir. Hünnap meyvesi modern tıpta da birçok ülke kullanmaktadır.

Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir?

 • Kolesterol hastaları için keçiboynuzu tüketmek oldukça faydalıdır. Özellikle yapılan araştırmalar, hipertansiyon hastaları için tedavi amaçlı kullanılabileceğini tespit etmiştir.
 • Sindirim sistemi düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Yani sindiriminizde problem yaşıyorsanız, ağrılarınız oluyorsa keçiboynuzu tüketmeniz doğal yoldan tedavi olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Yine sindirim sisteminin düzensiz olmasına bağlı olarak meydana genel ishal hastalığına da oldukça faydalı bir üründür. Yani kronik olarak sık sık ishal oluyorsanız keçiboynuzu tüketmenizi öneririz.
 • Vücudumuzda bazı verimli hücreler zarar gördüğü zaman işlevlerini tam olarak yerine getiremezler ve bu da doğal olarak vücudumuzu etkiler. Keçiboynuzu da hasarlı hücrelerin onarımını sağladığı için, özellikle sık olarak hastalanan bir yapıdaysanız bu konuda sizi koruyacaktır.
 • Astım hastaları için yine ilaç olarak kullanabilecek bir gıdadır keçiboynuzu. Antioksidan özelliği bulunduğundan dolayı solunum yollarında özellikle alerjiye bağlı olarak gelişen tıkanıklıkların açılmasını sağlamaktadır.
 • Kalp, damar, mide gibi hastalıklarda da yine koruyucu özelliği bulunmaktadır.
 • Keçiboynuzun en bilinen bir diğer faydası ise sinir hastalıklarına iyi gelmesidir. Yani psikolojik olarak yaşadığınız stres, uykusuzluk, kaygı gibi durumlarda yine tedavi edici özelliği bulunmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ