Kahve ile Saç Rengi Koyulaştırma

Kahve ile Saç Rengi Koyulaştırma

Saç rengini koyulaştırma boyalar ile her zaman istenildiği gibi sonuçlanmamaktadır. Çok daha doğal saç renginin bir iki ton koyulaşmasını isteyenler için kimyasal boyalardan çok doğal yöntemler tercih edilmelidir.

Doğal olarak saç renginin koyulaştırılması için sıkça terci edilen bir madde kahvedir. Kahve ile saç rengi koyulaştırma için yapılması gerekenler;

  • 2 çorba kaşığı türk kahvesini saç kremi ile karıştırınız.
  • İyice karışan karışımı saç diplerinizde uygulayınız.
  • Saç diplerinize uyguladıktan sonra geniş dişli bir tarak ile saç uçlarınıza doğru saçlarınızı tarayınız. Bu sayede kahvenin homojen olarak saçınızda dağılmasını da sağlarsınız.
  • Bu işlemi tamamladıktan sonra 45 dakika bekleyiniz.
  • 45 dakika sonrasında saçınızı soğuk su ile durulayınız.

Kahve maskesini saçınızda çok tutmayın

Saçınızda kahve kürünü çok fazla tutarsanız saçınızdan çıkarmanız zorlaşır, bu sebeple süreye çok dikkat ediniz. Saçınızda türk kahvesinden yaptığınız kremli karışımı en fazla 45 dakika tutunuz. Çok fazla sertleşir ise daha erken sürede de yıkayabilirsiniz. Uzun süre tuttuğunuz anda çıkarırken zorlanırsanız saç kremi kullanabilirsiniz.

Saçınızı yıkarken soğuk su kullanın

Saçınızı yıkarken sıcak su kullanmayınız. Sıcak su saçınızın daha fazla karışmasına ve kahveden saçınızın arındırılmasında zorluğa sebep olur bu sebeple saçınızı soğuk su ile yıkayınız. Soğuk suya dayanamıyor iseniz ılık su ile saçınızı yıkayabilirsiniz. Kahveyi saçınızdan arındırdıktan sonra şampuan kullanmayınız.

Kahve ile saç koyulaştırma işlemini sık sık tekrarlayın

Kahve ile saç koyulaştırma tek seferde gerçekleşmeyebilir. Bu işlemi sık sık uygulayarak istenilen sonucu alabilirsiniz. Saç renginizin açıklığına göre ya da üzerinde boya bulunmasına göre saçınızın koyulaşma zamanı da değişiklik gösterebilir. Özellikle saçında açıcı olan kişilerde kahve ile saç rengi koyulaştırma işlemi çok verimli bir şekilde gerçekleşemez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ