Koltuktaki Sigara Yanığı Nasıl Geçer?

Koltuktaki Sigara Yanığı Nasıl Geçer?

Araba koltuklarında ve evdeki oturma gruplarında sıkça sigaranın kaza eseri düşmesi sonucu sigara yanıkları oluşmaktadır. Sigara yanıklarının oluşması çözümlenemeyecek bir sorun gibi görülmektedir ancak bu düşünce doğru değildir.

Koltuğunuzda oluşan sigara lekelerini koltuğunuzun astarını değiştirmeden düzeltebilirsiniz. Bu işlem için bu konudaki uzman bu işi yapan kişilerde yardım alabilirsiniz ya da aşağıdaki yöntemi uygulayarak kendi kendinize halledebilirsiniz.

1-) Öncelikle sabunlu bez ile silin

Sigara yanığının olduğu kısmı öncelikle sabunlu bez ile siliniz. Bu sayede sigara yanığının koltuk döşemesinde bıraktığı siyah isli lekeden kurtulmuş olursunuz. Sabunlu bez ile silme işleminden sonra oluşan sigara yanığını tam olarak görme fırsatını da elde etmiş olursunuz.

2-)Sigara yanığı olan yeri kesin

Sigara yanığının oluştuğu yerdeki kumaş artık geri dönüşü olmaksızın bozulmuştur. Bu sebeple sigaranın yaktığı ve sertleşen kumaşı keskin bir bıçak yardımıyla oradan kesiniz. Eğer sigara yanığından kaynaklı oluşan yanık çok büyük ise yanan döşeme kumaşını bir makas yardımıyla kesiniz.

3-) Boşluğu doldurunuz

Kumaşı kesme işleminden sonra yapacağınız ilk iş sigaranın erittiği koltuk döşemesinin yerinin doldurulması. Bu işlem için diş macununu andıran macunlar kullanılmaktadır. Bu macunlar piyasada farklı farklı isimler ile bulunmaktadır. Bu macunlardan alarak boşluğu güzel bir şekilde doldurun ve üzerini düzleştirin.

4-)Kumaş boyası ile boyayın

Kumaş boyası ile son aşama olarak döşemenizin üzerini boyayınız. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanacağınız boyayın renginin uyumlu olması. Bu sebeple öncelikle bir yerde deneyerek rengin tutup tutmadığına bakabilirsiniz.

Büyük sigara yanıklarında genellikle kumaş boyaları yerine o bölgeye aynı kumaştan hiçbir şekilde ayırt etmeyecek şekilde yama yapılmaktadır. Bu yöntemi evde yaptığınızda başarılı olamayacağınızı düşünüyor iseniz profesyonel bir yardım alınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ