Kuru Gül Yaprakları Nerede Satılır?

Kuru Gül Yaprakları Nerede Satılır?

Genel olarak dekorasyon ile ilgili alanlarda sıklıkla kullanılan ve kullanıldığı yerlerde de son derece şık bir görsel haline gelen gül yaprakları, özel olarak hazırlanabilir. Buna ek olarak romantik sürpriz ve kutlamalar için de kurutulmuş gül yaprakları hoş bir konsept oluşturmak adına işe yaramaktadır. Ancak çok fazla kullanılması gerektiğinde, yaprakların kurutma işlemi de oldukça uzun sürdüğünden, hazır almak gerekebilir.

Bu durumda da bu tür ürünlerin nerelerde, hangi mağazalarda satılmakta olduğunun bilinmesi gerekir. Aşağıda kurutulmuş gül yapraklarının satın alınabileceği yerlere ve kullanım alanlarına ilişkin bilgilere yer verilmektedir.

Kuru Gül Yaprakları Nerede Satılır?

1-)Çiçekçiler

İlk akla gelen yer olan çiçekçilerde genel olarak her tür çiçek bulunmaktadır. Salon çiçekleri, hazır çiçekler, saksı çiçekleri ve güller… Çok fazla çeşide sahip olan çiçekçilerde gül yaprakları da satışa sunulabilmektedir. Ancak bu yapraklar genellikle sipariş üzerine hazırlanır ve kuru değil canlı olarak müşteriye teslim edilir. Bu durumda da kurutma işlemi bireye düşer. Ancak bu güller belli bir süre canlı kalmaları için sprey bir ilaçla ilaçlandıkları için yaprak formunda olsalar da kurutma işlemi sonrasında ortaya rahatsız edici bir koku çıkabilmektedir. Bu nedenle çiçekçiden işlem görmemiş güllerden hazırlanan gül yaprakları talep edilmelidir.

2-)Sanal Mağazalar

Günümüzde, internet kullanımı bir hayli yaygındır. Bu da kişisel ve toplumsal ihtiyaçların ve yapılan alışveriş etkinliklerinin de internet kullanımı ile gerçekleştirilmesinin bir nedenidir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde hem birden fazla mağazanın ürünleri görülebilir hem de yorulmadan, tek tıkla işlem yapılması mümkün olabilmektedir.

Kurutulmuş gül yaprakları bazı yapı marketlerin alışveriş sitelerinde ya da sanal çiçekçilerde de bulunabilmektedir. Bunun için yalnızca ihtiyaç duyulan miktarın ve fiyat aralığının belirlenmesi yeterli olmaktadır. Renklerine ve kokulu – kokusuz oluşlarına göre bir takım kategorilere ayrılan kurutulmuş gül yaprakları, satın alma işlemi sonrasında birkaç gün içinde kargo ile adrese teslim edilecektir.

Kuru Gül Yaprakları Kullanım Alanları Nelerdir?

Kuru gül yaprakları;

 • Paketleme ve süsleme işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Özel günlerde özel kişilere yapılan hediye paketlerinin içine eklenebilir.
 • Reçellik gül yaprakları da satışa sunulan ürünlerden bir tanesidir. Bunlar genel olarak lokum yapımında, aroma elde edilmesi için sıklıkla kullanılır. Buna ek olarak tatlı, reçel ve çikolatalar da bu aroma ile tatlandırılabilmektedir.

Gül yaprakları evde de kurutulabilir. Bunun için ilk olarak güller temin edilir ve güllere zarar verilmeden yaprakları taç yaprak ve gövde bölümünden ayrılır. Rüzgâr almayan ve doğrudan güneş ışığı da görmeyen bir alana serilerek kurutma işlemi gerçekleştirilebilir. Tam anlamıyla bir kuruma sağlanabilmesi için birkaç gün geçmesi gerekebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Charlesger dedi ki:

  “I haven’t seen you in these parts,” the barkeep said, sidling over and above to where I sat. “Name’s Bao.” He stated it exuberantly, as if low-down of his exploits were shared aside settlers around many a verve in Aeternum.

  He waved to a expressionless tun apart from us, and I returned his token with a nod. He filled a field-glasses and slid it to me across the stained red wood of the court before continuing.

  “As a betting man, I’d be delighted to wager a adequate piece of enrich oneself you’re in Ebonscale Reach on the side of more than the swig and sights,” he said, eyes glancing from the sword sheathed on my hip to the salaam slung across my back.

  https://www.google.co.ug/url?q=https://renewworld.ru/budet-li-russkiy-yazyk-v-new-world/

 2. frol pwecerit dedi ki:

  You have brought up a very fantastic details , thankyou for the post.

BİR YORUM YAZ