Kuru Saç Uçları Nasıl Nemlendirilir?

Kuru Saç Uçları Nasıl Nemlendirilir?

Saçlar yapılan bir çok işleme maruz kalmaktadır. Çekilen fön ve boyalardan dolayı çoğu zaman saçlar yıpranmakta, keratin yapısı bozulmakta ve saçlar kuru , bakımsız hale gelmektedir. Peki kuru saç uçları nasıl nemlendirilir ?

1-)Saçlarınızı yıkarken nazik olun

Saçlarınıza çok nazik davranın. Özellikle saçlarınızı yıkadığınız şampuanlar saçlarınızın kurumasına sebep olabilir. Bu sebeple şampuan olarak kaliteli bir ürün kullanın ve kesinlikle kendi saç yapınıza uygun bir ürünü seçiniz.

Saçlarınızı yıkarken kesinlikle sıcak su kullanmayın. Ilık su hatta yaz aylarında soğuk su ile yıkamak saçınız için daha faydalıdır. Saçların daha canlı kalmasını sağlar.

2-) Saçlarınızı kurularken nazik olun

Saçlarınızı yıkama işleminden sonra tararken çok nazik bir şekilde davranın. Kolay taranması ve saçlarınızın yıpranmaması için saç kremi ya da saç serumu kullanın.

Kurutma esnasında kesinlikle saçlarınızın uçlarını sertçe sıkarak suların süzülmesini sağlamayın. Kendi halinde kuruması çok daha faydalıdır. Ancak sinüzit gibi problemi olan kişilerin hafifçe saç uçlarını sıkarak kurutması gerekli ise fön makinesi ile kurutabilir.

Ancak fön makineleri saçların kuruması ve daha da yıpranmasına sebep olmaktadır.

3-)Saçınızı nemlendirecek ürünler kullanın

Saçlarınızın ihtiyacı olan minerallerin ve vitaminlerin sağlanması gereklidir. Yeterli ve sağlıklı beslenmeyen kişilerde genellikle sağlıksız ve kuru saçlar oluşmaktadır.

Kuru saçlara sahipseniz saçınızın nemlendirilmesi için dışarıdan destek sağlayabilirsiniz. Saçınızın nemini arttıracak piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin birçoğu içerdiği kimyasallarda dolayı faydadan çok zarar sağlamaktadır. Bu sebeple kullanacağınız ürünlerin kaliteli olmasına muhakkak dikkat ediniz.

Saçlarınızın nemini korumak için bebek yağı kullanabilirsiniz. Özellikle saç uçlarındaki kurumayı ve yıpranmayı önlemek için duştan sonra nemli saçınıza bebek yağı kullanabilirsiniz.

Bitkisel yağlarda saçlarınızı nemlendirmek ve beslemek için kullanılabilir. Özellikle badem yağı saçları besleyici özelliğinden dolayı sıkça tercih edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ