Milföy Kaç Derecede Pişer?

Milföy Kaç Derecede Pişer?

Milföyün hızlı ve güzel bir şekilde pişirilmesi için, fırını her zaman öncesinde 200 dereceye ayarlayıp ısıtmak gerekmektedir. Böylece milföy 20 dakika kadar bir süre içerisinde pişmiş olacaktır.

Milföy Kaç Derecede Pişer?

Milföy fırına verilmeden önce yapılması gereken birkaç uygulama vardır. Bu uygulamalar yapılmadığında ya da eksik yapıldığında milföyün pişirme süresi uzayabilir ya da olması gerektiği gibi pişmeyebilir. Bu uygulamaları detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse;

1-)Milföyü Hazırlayın

Dondurucudan çıkarttığınız milföyü henüz çözülmemişken fırına koymamalısınız. Bu milföyün tadında da değişikliklere yol açabilmektedir. Doğru olan ise yarım saat 40 dakika kadar milföyün doğal bir şekilde oda sıcaklığında çözülmesini bekleyin. Daha sonrasında ise çözülmüş olan milföye elleriniz ile şekil vermelisiniz. İçerisine bir malzeme koyacaksanız da bu malzemeleri yerleştirebilirsiniz.

2-)Fırını Isıtın

Yapılan hatalardan biri de milföy hamurunu pişirmeden öncesinde fırını ısıtmamak. Aslında bunda ne var diyebilirsiniz fakat fırını önceden ısıtmak, milföyün daha fazla kabarmasını ve yaptığınız börekler daha lezzetli bir görüntüye sahip olmasını sağlıyor.

Milföy Hamuru Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Milföy hamuru mutfakta her ne kadar az zamanda büyük şeyler yapmamızı sağlasa da, milföy kullanırken de dikkat edilmesi gerekenler vardır.

  • Milföy hamurunu almadan önce son kullanma tarihine bakmalısınız. Tarihi geçmiş olan milföyleri kullanmak sağlığa zararlı olabilmektedir.
  • Milföy hamuru donmuş halde satılmaktadır. Bu yüzden hamuru aldıktan sonra direkt olarak dondurucuya koymalısınız. Milföy hamurunu kesinlikle buzdolabının alt kısmında değil, dondurucu kısmında saklanmanız gerektiğini unutmamalısınız.
  • Milföy hamurunu kullanacağınız zaman çıkarmanız ve doğal bir şekilde çözülmesini bekleyin. Yani direkt olarak sıcak su ya tutmayın, ya da ocağın üzerinde çözdürmeye çalıştırmamalısınız.
  • Görsel açıdan güzel gözüksün istiyorsanız, milföy hamuru çözülmeye başladığında istediğiniz şekil verebilir ve içine istediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz.
  • Milföy hamuru pişirirken dikkat etmek gerekmektedir. Kısa sürede pişebileceği için dikkat edilmediğinde yanabilmektedir.

Hazır Milföy İle Evde Yapılan Milföy Hamuru

Evde kendiniz yaptığınız milföy hamurunun, dışarıda satılanlardan daha sağlıklı olduğunu öncelikle belirtmek isteriz. Eğer yapabiliyorsanız, her zaman için satın almak yerine kendiniz yapmanız hem hamurun içeriğindekileri bilmeniz açısından hem ömrü hem de sizin sağlığınız ve lezzet açısından oldukça önemlidir.

Milföy hamurunun içerisinde bol miktarda yağ bulunduğu için pişirirken çok fazla yağ kullanmamak doğru olacaktır. Aksi taktirde içeriğindeki yağ miktarı ile, sonradan eklenen yağ oranının fazla olmasıyla yaptığınız hamur işinin tadı da beklediğiniz kadar lezzetli olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ