Tekila Kokusu Nasıl Geçer?

Tekila Kokusu Nasıl Geçer?

Tekila alkol oranı yüksek bir içki olsa da, diğer içkiler ile kıyaslandığında en hafif kokuya sahiptir. Yani tekila kişi üzerinde bira kadar yoğun bir kokuya neden olmaz ama burnu keskin biri için tabii ki fark edilebilir olmaktadır. Kokunun gitmesi için neler yapabileceğinizden kısaca bahsettik, umarız yardımcı olabiliriz. 😊

Tekila Kokusu Nasıl Geçer?

Her alkolden sonra, alkol aldığınız fark edilmesin istiyorsanız yapabileceğiniz genel geçer birkaç yöntem bulunmaktadır. Öncelikle alkol içtiğiniz en çok konuştuğunuzda belli olur çünkü ağzınızı açmanızla alkol kokusu direkt karşınızdaki kişiye ulaşacaktır. Bu yüzden öncelikle ağız kokusunu engellemiş olmak, büyük oranda kokunun engellenmesini sağlayacaktır. Ağzı kokusunu engellemek için ise en etkili yöntem nanedir. Yoğun naneli sakız çiğnemek, naneli diş macunu dile diş fırçalamak veya naneli ağız spreyi. Bu üçünden etkili olanının sprey olduğunu belirtelim fakat zaten tekila da yoğun bir kokuya sahip olmadığı için, sunduğumuz bu üç seçenek de kokunun kaybolmasını sağlayacaktır.

Kıyafetlere sinen alkol kokusu için ise yapılabilecek en etkili yöntem parfüm veya deodorant kullanmak olmalıdır. Aynı şekilde vücut spreyleri ve kolonya da tekilanın kokusunu hemen ortadan kaldırabilir.

Tekila Kültürü Nereden Gelmektedir?

Tekila, yaklaşık olarak 16.yüzyılda Meksika bölgesinde üretilmeye başlanmıştır. Tekilanın ham maddesi, kaktüse benzerliği ile bildiğimiz agave bitkisidir. Bu bitki Meksika bölgesinde bolca bulunmasının yanı sıra, dünyanın her yerinde, hatta ülkemizde de farklı isimlerle yetişmektedir.

Tekila içerisinde yüksek oranda alkol bulunmasından dolayı kişilerin hızlı bir şekilde sarhoş olmalarını sağladığı için bilhassa ülkemizde bira içmeden hemen önce ya da bira içtikten hemen sonra tüketilmektedir. Fakat aslında tekila başlı başına bir pahalı ve görkemli bir içkidir. 😊 Acımsı tadından dolayı genellikle tuz ve limonla içilmesi tavsiye edilir. Aslında tekilayı güzel yapan nedenlerden bir diğeri de bu tat karmaşasıdır. Tekila aynı zamanda shot atılarak hızlı bir şekilde içilir ve bu içimi kolaylaştıran kendine has küçük shot bardakları bulunmaktadır.

Tekila fiyat olarak da piyasadaki diğer içkilere nazaran daha pahalı bir içkidir.

Tekila İçerken Oynanabilecek Oyunlar

Kalabalık bir arkadaş ortamında alkol alırken, zaman biraz daha keyifli ve bir arada geçsin diye oynanan bazı oyunlar vardır. Size bahsedeceğimiz oyunlar genel olarak her alkol ile birlikte oynanabilir ama biraz önce de bahsettiğimiz gibi, tekila shot atılarak içildiği için ve kişiyi çabuk etkilediği için, genellikle bu oyunlar tekila ile oynanmaktadır. 😊 Biz size eğlenebileceğiniz iki oyundan bahsetmek istiyoruz.

  • Tekila içerken oynanabilecek en keyifli oyunlardan biri kim kimdir. Bu oyunda en az 4 kişi olmak gerekiyor. Oyunda bir tane sözcü seçilir ve bu sözcü sürekli değişir. Sözcünün amacı şudur, örneğin ortaya bir soru atar der ki, kim en çok horlar? Bu sorunun cevabının doğru olup olmaması önemli değil, sorudan sonra hemen sözcü de dahil, bir kişiyi parmağıyla işaret etmek zorundadır. En çok parmak gösterilen kişi kimse o hemen bir shot atmalıdır. 😊
  • Tekila içerken oynayabileceğiniz bir diğer oyun ise bir nevi doğruluk ve cesaret oyunudur. Burada ise ceza shottur, verilen cevaba veya cesaretle yapılan davranışa da topluluk onayı gelirse de shot atılır. Örnekle açıklamamız gerekirse, ortada bir şişe çevirilir ve şişenin altına denk gelen kişi, şişenin ağzına denk gelen kişiye doğruluk mu cesaret mi diye sormadan bir görev verir veya soru sorar. Mesela ben senin doğru cevap vermeni istiyorum der ve sorusunu sorar. Eğer alınan cevap tatmin edici ise oyun döner, topluluk cevabı beğenmez ise herkes shot atar. Kişi soruya direkt olarak cevap vermek istemez ise bu sefer ceza olarak bir tek kendisi shot atar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ