Zebra Perde Yıkandıktan Sonra Nasıl Takılır?

Zebra Perde Yıkandıktan Sonra Nasıl Takılır?

Zebra perdeler yıkandıktan sonra perdenin montajlanmış biçimine göre takılması uğraştırabilir ya da oldukça basit olabilir. Zebra perde alırken takılması için gerekli olan küçük aparatlar ile birlikte verilmektedir. Bu aparatlar ile perde bazen kolay bir şekilde hiç zorlanmadan yerinden çıkarılabilmektedir.

Zebra Perde Yıkandıktan Sonra Nasıl Takılır?

Zebra perdeler yani stor perdeler için bir daha çıkarmaya gerek kalmamasını sağlayan özel temizleyici ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler aracılığıyla perdenizi temizleyebileceğiniz gibi, eğer kolay çıkıp takılan bir perdeye sahipseniz yine zebra perdenizi temiz bir yere sererek de silebilirsiniz.

Zebra perdeyi çıkartırken tepesinde bulunan açtığınız aparatı takarken de kapatarak perdenizi asabilirsiniz. Aynı şekilde bu perdelerin korniş yapısında uzun bir aparatları vardır. Bu aparat perdenin asılacağı yere montajlanır ve perdenin tepesinde de o aparata rahatlıkla takıp çıkartılacak başka bir aparat bulunmaktadır. Bir sandalye üzerine çıkarak ve perdenizin tepesini girmesi gereken yere ittirerek perdenizi rahatlıkla takabilirsiniz.

Bazı zebra perdeler direkt olarak duvara montajlandığı için bu perdeleri takıp çıkarmak daha zahmetlidir. Şöyle ki, perdenin düşmesini engelleyen vidaları dikkatlice çıkarıp daha takacağınız zaman da yine aynı şekilde montajlamanız gerekmektedir.

Zebra Perde Nasıl Yıkanır?

Zebra perdeyi iki şekilde yıkayabilirsiniz. Perdeniz eğer takıp çıkarılan modelden ise çıkarıp, temiz bir alanda hazırlamış olduğunuz sabunlu su ile iyice yıkayabilirsiniz. Fakat bu kadar uğraşmak istemiyorsanız ve perdeniz de çok kirli değilse, montajlı stor perdeleri temizlemek için kullanılan sprey temizleyicilerden edinerek perdenizi bu şekilde temizleyebilirsiniz.

Montaj ile takılan perdelerde ise direkt olarak sprey temizleyici kullanmanızı öneririz. Çünkü montajla takılan perdeleri diğerleri gibi söküp takmak daha meşakkatli bir işlemdir.

Zebra Perde Çıkarırken – Takarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Zebra perdelerin yapısı genelde kırılgandır. Yani çıkarırken ve temizlerken oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Diğer stor perdelere nazaran onun çıkarılması ve temizliği daha zahmetli olduğundan herhangi bir yeri kolaylıkla kırılabilir ve bu da kötü bir görüntüye sebep olacaktır.
  • Perdeyi çıkarırken kullandığınız sandalye ya da merdivene karşı dikkatli olmalısınız. En küçük bir denge kaybında ciddi kazalara sebep olabilmektedir.
  • Zebra perdeyi çıkarırken şeklinin bozulmamasına dikkat etmelisiniz. Yani katları mümkünse üst üste gelmelidir. Böylece zebra perdeniz bir bütün olarak gözükeceğinden korumanız da daha kolay olacaktır.
  • Zebra perdeyi özellikle takarken doğru taktığınıza emin olmalısınız. Eğer bir vidasını dahi unutsanız evde hayvan veya çocuğunuz varsa, perdeye asıldığı zaman direkt olarak düşebilir ve yine bir kazaya sebep olabilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ