Zeytinyağı Cilt Lekelerini Geçirir mi?

Zeytinyağı Cilt Lekelerini Geçirir mi?

Zeytinyağı ülkemizde çok sık tüketilen bir sıvı yağ türüdür. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde her yemekte vazgeçilmez olarak kullanılmaktadır. Zeytinyağı sağlıklı olmasından dolayı doktorlar tarafından dolayı sıkça kullanılmak için önerilmektedir.

Zeytinyağı özellikle kalp damar hastalığı olan kişiler başta olmak üzere her yaş grubunda insanın tüketmesi gereken bir maddedir. Zeytinyağının yüksek besin değerinin yanı sıra cilde bir çok yararından dolayı da haricen kullanılmaktadır.

Zeytinyağı besleyici özelliğinden dolayı bir çok kozmetik ürününde yer almaktadır. Peki zeytinyağı cilt lekelerini geçirir mi ?

Zeytinyağı haricen yara iyi edici olarak kullanılmaktadır. Zeytinyağı cilt lekelerini geçirme özelliğinden dolayı yıllardır geleneksel tıpta da kullanılmaktadır.

Ciltte oluşan lekelerin bir çok sebebi olmaktadır. Yaşlanmadan kaynaklı oluşan lekeler, güneş ışığından dolayı oluşan lekeler ve yanıklardan dolayı oluşan lekeler ciltte en sık leke oluşma sebebidir. Tüm bu sebeplerden dolayı oluşan lekelere zeytinyağı mucizevi bir şekilde iyi gelmektedir.

1-) Zeytinyağını direk leke üzerine sürün

Özellikle yüz bölgesinde oluşan lekeler başta olmak üzere ciltte oluşan lekelerde zeytinyağı kullanmasının en basit yöntemi zeytinyağının yumuşak bir bez ya da pamuk yardımıyla lekenin olduğu bölgeye sürülmesidir. Bu işlemi günde en az iki defa gerçekleştirin.

Zeytinyağının iyileştirici ve güzelleştirici etkisini gördüğünüzde inanamayacaksınız.

2-)Zeytinyağı ve suyu karıştırıp sürün

Zeytinyağı içerisine çok az miktarda su ilave ederek krem kıvamına getiriniz. Krem kıvamına gelebilmesi için küçük bir kavanoz içerisinde hızlı hızlı çalkalayınız.

Zeytinyağı ve sudan oluşan krem karışımı cilt lekelerine çok iyi gelmektedir. Özellikle yanıklardan dolayı ciltte oluşan lekelerde sıkça halk arasında kullanılır ve faydası yüzyıllardır bilinmektedir.

Zeytinyağı ve sudan oluşan karışımı, yaradan kaynaklı lekeler geçene kadar günde en az iki üç defa bir pamuk yardımıyla sürünüz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ