Cat Bot Nasıl Temizlenir?

Cat Bot Nasıl Temizlenir?

Cat bot zor su geçirmez olduğu ve zorlu kış şartlarından ayakları iyi muhafaza edip koruduğu için sık sık tercih edilen, fiyat kalite oranı gayet iyi olan bir bot çeşididir.

Genellikle bu botlara sahip olan kişiler kışın başlarında bu botları giymeye başlar ve kışın sonuna kadar farklı bir ayakkabı giymeyi tercih etmezler. Ancak her ayakkabıda olduğu gibi cat botlarda da temizlik problem olabilmektedir. Üzerleri deri ve süet karışımı olan bu botların temizlenmesi bazen problem olabilmektedir.

Cat botları temizlemek sanıldığı kadar zor ve zahmetli değildir. Uygulayabileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımları takip ederek kolayca cat botlarınızı temizleyebilirsiniz.

1-)Sabun ve Sünger ile

Sabunu hafif ıslatıp süngerin üzerine sürtün ve köpürtün bu sünger ile cat botunuz lekeli kısımlarını silebilirsiniz. Ancak bu işlemden sonra botunuz üzerinde sabun lekesi kalmaması için başka temiz bir sünger ile birkaç kez botu silin.

2-)Bot Temizleyici Kullanın

Piyasada cat botlara ait ya da bu tarz farklı markalara ait olan botları temizlemek amacıyla birçok kimyasal ürün seti bulunmaktadır. Bu setlerden alarak oluşan kalıcı ve zorlu lekeleri kolayca temizleyebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken aldığınız kimyasal maddenin güvenliğidir. Bilinmedik markalara ait kimyasal maddeleri kullanarak botlarınıza geri dönüşü olmayan hasarlar verebilirsiniz.

NOT: Cat botların günlük temizliğini yaptığınız süre boyunca renginde bir değişme oluşmaz. Özellikle her gün nemli bez ile silmek botun ömrünü çok daha uzatmaktadır.

Kalıcı lekeler oluştu ve ne yaptıysam çıkmıyor diyorsanız, yapacağınız şey çok basit. Botunuzun rengi ile birebir uyuşan süet, deri ayakkabı boyasını alınız ve botları boyayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ