Ahşap Mobilyalar Nasıl Parlatılır?

Ahşap Mobilyalar Nasıl Parlatılır?

Ahşap malzemelerin sahip olduğu en önemli özellik ısıyı korumasıdır. Bu sebep ile evlerde sıklıkla ahşap parkeler tercih edilmektedir. Aynı zamanda ahşap eşyaların kullanımı ısının ev içerisinde dağılımını etkilemektedir.

Ahşap aynı zamanda kolayca temizlenmesinden ve bakımının çok zor olmamasından dolayı mobilya sektöründe tercih edilmektedir. Ahşap mobilyalarda karşılaşılan en önemli sorun mobilyaların parlaklıklarının gitmesidir. Aşağıda anlatılan birkaç püf nokta ile ahşap mobilyaların parlatılması artık çok daha kolay olmaktadır.

1-) Güneş Işığından Uzak Tutun

Ahşap mobilyaların parlaklığını yitirmesinin en büyük nedeni ahşap mobilyanın matlaşmasıdır. Ahşap mobilyalar güneş ışığında çok daha hızlı bir şekilde matlaşır. Bu sebeple matlaşmanın önlenmesi için ahşap mobilyaları direk gün ışığı alan yerlerden uzak tutmak alınması gereken önemli önlemdir.

2-)Su ile Silmeyin

Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi ahşap mobilyaların su ile ıslatılmış bezler ile temizlenmesidir. Su ahşap malzemelerin çok daha hızlı bir şekilde matlaşmasına ve çürümesine sebep olan bir maddedir. Bu sebeple ahşap mobilyaların tozunun alınması esnasında dahi kuru bez kullanılması gerekmektedir.

Bazı durumlarda su kullanımı zorunlu olabilir. Böyle bir durumda ahşap mobilya su ile silindikten hemen sonra muhakkak kuru bir bez ile iyice kurulanmalıdır. Islak bırakılan ahşap mobilyalar kısa süre içerisinde parlaklığını yitirmektedir.

3-)Ahşap Parlatıcı Kullanın

Piyasada farklı markaların hazırlamış olduğu birçok kimyasal ahşap parlatıcı bulunmaktadır. Bu kimyasal maddelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ahşap parlatıcı ile ahşap mobilyalarınızı silmek ardından muhakkak kurutmaktır.

Ahşap mobilyaların parlatılmasındaki en önemli bir diğer püf nokta ise parlatma işleminin sık sık yapılmasıdır. Uzun süre ahşap mobilyanın temizlenmemesi parlaklığının gitmesindeki bir diğer sebeptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Charlesger dedi ki:

  “I haven’t seen you in these parts,” the barkeep said, sidling during to where I sat. “Designation’s Bao.” He stated it exuberantly, as if word of his exploits were shared by way of settlers about multitudinous a ‚lan in Aeternum.

  He waved to a expressionless butt apart from us, and I returned his gesticulate with a nod. He filled a eyeglasses and slid it to me across the stained red wood of the bar in the vanguard continuing.

  “As a betting chains, I’d be assenting to wager a fair portion of coin you’re in Ebonscale Reach in search more than the wet one’s whistle and sights,” he said, eyes glancing from the sword sheathed on my hip to the capitulate slung across my back.

  https://www.google.co.mz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&sqi=2&ved=0CGkQFjAH&url=https://renewworld.ru/new-world-kak-popast-na-alfa-i-beta-testy/

 2. frolpwecerit dedi ki:

  I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this web site. Thanks, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your web site?

BİR YORUM YAZ