Beyaz Eşyalardaki Çizikler Nasıl Geçer?

Beyaz Eşyalardaki Çizikler Nasıl Geçer?

Beyaz eşyalarda özellikle ev taşınması esnasında yeterli dikkatin gösterilmemesi durumunda çizik oluşumu meydana gelebilmektedir. Oluşan çizikler çoğu zaman küçük çaplı olsa da bazı durumlarda beyaz eşyaların çok görünen yerlerinde ve büyük çapta olabilmektedir.

Beyaz eşyalarda oluşan çiziklerin giderilmesi için çeşitli pratik yöntemler kullanabilirsiniz. Öncelikli olarak uygulayacağınız yöntemin beyaz eşyaya zarar vermediğinden emin olunuz. Bu işlem içinde beyaz eşyanızın kullanım kılavuzunu mutlaka gözden geçiriniz.

Beyaz eşyalarda oluşan çizikleri gidermek için aşağıdaki yöntemleri evde kolayca uygulayabilirsiniz. Pratik olan bu yöntemler zamandan ve emeğinizden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

1-)Çizik Kapatıcılar

Piyasada beyaz eşyalarda oluşan çiziklerin kapatılmasını sağlayan çizik kapatıcılar satılmaktadır. Bu çizik kapatıcılar farklı markalara ait olabilir. Bilindik bir markanın ürününü kullanmak beyaz eşyanıza zarar vermenizi önleyebilir.

Çizik kapatıcılar krem şeklinde ya da kalem şeklinde olmak üzere iki çeşit satılmaktadır. Her iki çeşidinden hangisi kullanım şekli olarak size uyuyorsa bunlardan bir tanesini alıp kullanabilirsiniz.

Çizik kapatıcı kullanımı için satılan kapatıcılar genellikle otomobil ihtiyaçlarının bulunduğu reyonlarda yer alabilir. Büyük süper marketlerde de çizik kapatıcı bulabilirsiniz.

2-)Pasta Cilası

Pasta cilası daha çok beyaz renkte olmayan beyaz eşyalarda oluşan çizikleri gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Burada yapmanız gereken otomobil ile alakalı malzemelerin satıldığı bir süper markete gitmektir. Pasta cilasını kullanırken dikkatli olunuz. Tam olarak çiziğin bulunduğu kısma uygulama yapınız. Uygulamayı bir sünger yardımı ile yapabilirsiniz.

İşlemin ardından çiziğin bulunduğu bölgeye temastan kaçınınız. Alınacak ikinci bir darbe pasta cilasının kolayca çıkmasına sebep olabilir. Aynı zamanda uygulayacağınız pasta cilasının rengine tam uyduğundan emin olmak için öncelikli olarak beyaz eşyanızın görünmeyen bir kısmında deneme yapınız.

3-)Magnet Kullanın

Özellikle buzdolaplarında meydana gelen ve alternatif yöntemler ile kapatılamayan çiziklerde uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Magnetler ile oluşan çiziklerin üzerini kapatabilirsiniz. Burada çiziğin oluşturmuş olduğu rahatsız edici görsellikten kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda beyaz eşyanızda hoş bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Ancak kullandığınız magnetlere dikkat ediniz. Dikkatsiz kullanımlarda magnetlerin de beyaz eşyaları çizdiğini unutmayınız. Sık sık magnetleri yerlerinden kaldırıp beyaz eşyanızı siliniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ