Blender Nasıl Temizlenir?

Blender Nasıl Temizlenir?

Gün geçtikçe hızla gelişen teknoloji günlük hayatlarda farklı farklı alanlarda yaşamı ve işleri kolaylaştırmaktadır. Birçok ürün ile çeşitli alanlarda iş kolaylığı sağlayan teknoloji evlerde de oldukça yaygındır. Evlerde sıklıkla kullanım alanı sunan yer ise mutfaklardır.

Gelişen teknoloji ile birçok küçük ev aletleri üretilmiştir ve bu ürünler mutfaklarda kadınların işlerini fazlasıyla kolaylaştırmaktadır. Bu anlamda en çok kullanılan ve en çok aranan küçük ev aleti ise blenderdir. Blender temizliği ise kimi insana çok zor gözüken bir iştir. Ancak blender temizlemek oldukça kolaydır. Blenderlar farklı çeşitlerde olabilir. Kimi kompakt yani hazneli blender kimi ise el blenderi olarak mutfaklarda yerlerini alır. Hangi çeşit blendera sahip olursanız olun hepsinin temizliği aslında oldukça kolaydır. Bu temizlik aşamasını kolaylaştıracak yöntemleri uygulayabilmek için bulaşık deterjanı, su ve limon gerekmektedir.

1-)Bulaşık Deterjanı

Bulaşık deterjanı yardımı ile blenderınızı temizlemek için ne tür bir blender temizleyeceğinize dikkat etmek gerekir. Eğer kompakt tarzda bir blender temizlemek istiyorsanız blenderın haznesinin yarısını geçmeyecek miktarda sıcak su ile doldurun. Daha sonra üzerine 1 ya da 2 damla bulaşık deterjanı ekleyin.

Bulaşık deterjanını fazla koymanız durumunda çok fazla köpük oluşacaktır ve bu durumun blenderınıza zarar verme ihtimali vardır. Bulaşık deterjanını ilave ettikten sonra blenderınızı düşük devirde 1 dakika kadar çalıştırın. Eğer el blenderı temizlemek istiyorsanız bir kabın içine el blenderınızın geniş kısmının hemen üzerine denk gelecek miktarda sıcak su koyun.

Daha fazla su koymanız blenderınızın motoruna su sıçrama ihtimalini doğurur. Yeterli miktarda su koyduktan sonra üzerine birkaç damla bulaşık deterjanı ilave edin. Daha sonra el blenderınızı çalıştırın. Bu işlemleri tamamladıktan sonra temizlemekte olduğunuz blenderınızı iyice durulayın. Ancak motor kısmına su değdirmemeye özen gösterin.

2-)Limon

Limon asitli yapısı sayesinde oldukça iyi bir kir çözücüdür. Bu yöntemi uygulamak için sadece bir limon kullanmanız gerekmektedir. Öncelikle temizlemek istediğiniz blenderınızın içinde yarısına kadar su doldurun. Fakat temizlemek istediğiniz el blenderınız ise bir kabın içine alta kalan geniş kısmının üzerine gelecek kadar su doldurun.

Daha sonra bir limonu iri parçalar halinde keserek hazırlamış olduğunuz suyun içine ilave edin. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra blenderınzı çalıştırarak limonları parçalayın. Bu şekilde blenderınızda bulunan kirler temizlenecektir. Ancak limonun yağ çözücü özelliği bulunmadığı için yağlı kirler için etkili bir çözüm sağlamayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ