Umursamayan Erkek Sevmiyor mudur?

Umursamayan Erkek Sevmiyor mudur?

Erkeklerin umursamaz tavırlarının altında aslında çok da anlam aramamak gerekiyor. Kendilerinin de sıklıkla söylediği bir cümleyle başlamak istiyoruz; “biz basit yaratıklarız.” Evet gerçekten de öyleler. Söylediklerinin veya davranışlarının altında alt bir anlam aramamak gerekiyor.

Umursamayan Erkek Sevmiyor Mudur?

  • İlişki yaşadığınız bir erkeğin tavırları umursamaz ise sevip sevmediğini flört zamanlarıyla kıyaslayarak anlayabilirsiniz. Başlarda size oldukça ilgili ama ilişkiye başladıktan sonra tavırları ilgisiz olmaya başladıysa altındaki neden de muhtemelen size sandığı kadar yoğun hisler beslemediğindendir. Ve yine yüksek ihtimalle kendisi ilişkiyi bitirecek kadar cesur olmadığından ya da size sizi sevmediğini söyleyemediğinden, ilişkiyi de sizin bitirmenizi bekliyordur. İlişkideki umursamaz tavırlar genellikle gerçektir. Yoksa kimse sevdiği birini kaybedecek davranışlarda bulunmak istemez.
  • Bahsettiğimiz kişi ile ilişkiniz yoksa ama flört aşamasındayken birden umursamaz davranmaya başladıysa, muhtemelen görüştüğü tek kişi siz değilsiniz ve diğer taraf daha cazip gelmiş olmalı. En azından sizin ilginizi aldıysa biraz da diğer kişiye yoğunlaşmak istiyor olabilir. Tabii bu bahsettiğimiz iki durumda da istisnalar yaşanabilir. Yani özel hayatı istediği gibi gitmiyordur, aile ilişkilerinde sorun yaşıyordur ve bu süre zarfında çevresindeki herkesten uzaklaşmak istiyor olabilir. Ama her durumda düz mantık düşünmek hayat kurtarır; kimse ilgilendiği ve bir şeyler hissettiği birini bir çırpıda bir kenara bırakamaz. Ruh hali istemese de, beyin sürekli özler ve ilgi ister.
  • Gelelim son ihtimale. Eğer size umursamaz davranan kişi ile bir ilişkiniz yoksa ya da flört etmiyorsanız, yani siz ilgi gösteriyorsunuz ama karşı taraf oralı olmuyorsa vaktinizi hiç boşuna harcamayın deriz. Çünkü gerçekten size karşı nötrdur ve ne yaparsanız yapın boşa olacaktır.

Umursamayan Erkeğin Dikkati Nasıl Çekilir?

  • Günümüzde sosyal medyanın da etkisiyle kimse doğal davranmıyor. Bu yüzden karakter olarak neredeyse herkes birbirine benzemeye başladı. Bu konuda aslında size çok büyük bir görev düşmüyor. Tek yapmanız gereken yapmacık değil daha doğal davranmak. Yani sürekli konuşmaya çalışın ya da içinizdeki her duyguyu dışarı yansıtın demiyoruz, keza bu yanlış bir adım olacaktır. Bunun yerine daha gizemli olun. Yani evet eğleniyorsanız bunu gösterin, 20 fotoğrafla değil de 2 fotoğrafla. Bir yere gidiyorsanız yolda değil de gittiğiniz yer ile ilgili bir bildirim paylaşın. Açıkçası söylemek istediğimiz aslında abartıdan uzak durmanız.
  • Bir erkeğin dikkatini çekebilmek için yapabileceğiniz bir diğer şey ise farklı olun. Gerek toplumsal sorunlara karşı duyarlılığınız ile gerek hobileriniz ya da ilgi alanlarınız ile. Eğer bu kişi ile aynı okulda veya işte çalışıyorsanız, bu gibi ortamlarda sürekli karşılaşıyor gibi davranın. Ama dikkat edin yaptığınız takip ediyormuş gibi gözükmesin. 🙂
  • Özgüvenli kadınlar her zaman dikkat çeker. Her şeyden önce kendinize her zaman güvenin. Pijama ile sokağa bile çıksanız, en güzel kıyafet sizin üstünüzdeymiş gibi güvenin kendinize. Kahkaha atmaktan ve açık sözlü olmaktan çekinmeyin. Hatta beğendiğiniz kişiye en başından hislerinizi söyleyin. Ama telefonla değil, eğer şansınız varsa yani çok sık aynı ortamda bulunuyorsanız alenen bir kahve ısmarlayın ve yüzüne hiç beklemediği bir anda söyleyin! Öylece kalacak ve bir cevap veremeyecek belki ama inanın yaptığınız şeyi uzun süre hafızasından çıkaramayacak da. Genelde bu gibi konularda kadınlar daha çekimserdir ve bu yüzden erkekler böyle dobra kadınlara alışık değildirler. Vereceği cevap her ne olursa olsun aynı özgüvenle yolunuza devam edin ve kesinlikle yaptığınız şeyden pişman olmayın. Bunlar normal şeyler, her zaman siz şaşıracak değilsiniz ya, hayat oyunu sever biraz da siz şaşırtın canım! 🙂
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ