Evde Oynanabilecek 4 Kişilik Oyunlar

Evde Oynanabilecek 4 Kişilik Oyunlar

Evde arkadaş ortamında oynanabilecek oyunlar vardır. Aslında kalabalıkken çocukların oynadığı her oyun hemen hemen yetişkinler tarafından da oynanabilmektedir. Sadece oynama biçimi ve ceza mantığını daha yetişkinlere özel değiştirebilir ve eğlencenizi iki kat arttırabilirsiniz.

Evde Oynanabilecek 4 Kişilik Oyunlar

1-)Tabu

Tabu, oyun seti olarak satılan fakat artık günümüzde oyun seti olmasa dahi internet üzerinden de oynanabilen eğlenceli bir oyundur. Tabuda en az 3 kişi olmak önemlidir. 3 kişi ve fazlasıyla daha eğlenceli olan bir oyundur. Burada asıl önemli olan eşleştiğiniz kişi ile karşılıklı olarak çıkan sözcükleri doğru bir şekilde birbirinize anlatmanız önemlidir. Yani 4 kişi oynuyorsanız, ikişer kişi olacak şekilde ayrılmalısınız.

Süre dönüşümlü olarak değiştirecek şekilde, size birkaç adet sözcük gelecek ve bu sözcükleri anahtar kelimeleri kullanmamaya dikkat ederek eşinize anlatmaya çalışıyorsunuz. Bu esnada süreyi iyi bir şekilde değerlendirmek de oldukça önemlidir. Oyunun sonunda en çok kelimeyi kim bilmiş ise o grup kazanmış sayılmaktadır.

2-)Şişe Çevirmece

Şişe çevirmece oyunu neredeyse her kesim tarafından bilinen ve kalabalık arkadaş gruplarında genellikle sıklıkla oynanan bir oyundur. Bu şişe çevirme oyununda ise kişisel bilgilerden ziyade genel kültür soruları ile oyunu renklendirebilirsiniz. Daha çok alkol ile oynanan bu oyunda ise yine kalabalık bir grup yerde oturuyorsunuz ve tam ortada bir şişe çeviriyorsunuz.

Aynı normal şişe çevirmede olduğu gibi şişeninin ağız kısmı soruyu cevaplayacak kişi, şişenin arka kısmına gelen kişi ise soru sorma hakkına sahip olacak kişidir. Burada soru soran kişi örneğin Fransa’nın başkenti neresi diye sordu ve karşıdaki insan cevap veremedi. O zaman bilmiyorum deyip bir shot içme cezası bulunmaktadır.

3-)Kelime Oyunu

Kelime oyunu ise yine en az iki kişiyle oynanabileceği gibi daha fazla kişiyle de rahatlıkla oynanabilir. Bu oyun hem kelime haznesini genişlettiği gibi hem de kişileri düşünmeye iten bir oyundur. Bu oyunun en saf hali, önce biri mesela küf diye başladı. Küf kelimesi F harfi ile bittiği için sıradaki kişinin de mantıklı, anlamı olan ve F harfi ile başlayan bir kelime bulması gerekmektedir. Yani Küf – Flüt – Tarak – Kapak gibi. Fakat bir yerden sonra kelimeler artık zorlaştığı için kişilerde kelime bulmakta zorlanacaklardır. Burada daha da eğlenmek adına ceza uygulaması da yapabilirsiniz.

4-)Şarkı Bilmece

Bu oyunda aslında bir nevi kelime oyununa benzemektedir. Burada ise kişiler grup olarak ayrılır. Daha sonrasında gruptan bir kişi, diğer gruba bir kelime söyler ve o grup ise o kelimenin geçtiği bir şarkı söylemek zorundadır. Yine o kelimenin geçtiği bir şarkı bulamaz ise diğer grup tarafından ceza verilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ