Keçi Sütü Kansızlık Yapar mı?

Keçi Sütü Kansızlık Yapar mı?

Keçi sütü ya da inek sütü, her süt aşırı tüketime bağlı kansızlık meydana getirebilir. Fakat böyle bir durumda direkt olarak uzman bir hekime danışmak her zaman en doğru yoldur.

Keçi Sütü Kansızlık Yapar mı?

Keçi sütü oldukça faydalı bir süttür ve anne sütüne en yakın süt olarak bilinmektedir. Aşırı tüketime bağlı olarak kansızlık yapabilir mi sorusunun en doğru cevabını uzman hekimler vermektedir ve bu hekimlere danışmak daha sağlıklı bir sonuç almanıza sebep olacaktır. Fakat her gıdanın fazlasını tüketmek problemlere yol açabileceği gibi aynı şey süt içinde geçerlidir.

Keçi sütü sürekli ve sık bir tüketime bağlı olarak kansızlık meydana gelebilmektedir. Bunun en temel sebebi ise içeriğinde olmayan bileşenlerdir. Verebileceğimiz en temel örnek B12 vitaminidir ki, bu vitamin vücuttaki kanın yenilenmesini tazelenmesini sağlamaktadır. Keçi sütündeki B12 miktarı ise normalde olması gerekenden az düzeydedir. Sürekli keçi sütü tüketiminde ise kansızlık baş gösterebilir.

Keçi Sütünün Faydaları Nelerdir?

  • Vücudun direnç kazanmasına yardımcı olur. Özellikle geçirilen bir hastalık var ise sonraki evrede dikkatli bir şekilde keçi sütü tüketmek vücudun direncini kazandırır ve dışarıdan gelebilecek mikrop ve tehlikeli virüslere karşı kişileri korur. Özellikle bebekler için sıkça tercih edilen bir süttür.
  • Sindirim konusunda problem yaşayan kişiler içinde günde bir bardak keçi sütü içmesi önerilmektedir. Keçi sütü, sindirim sistemine oldukça faydalı bir üründür.
  • Cilt problemi yaşayan kişilerde, egzama, sedef gibi rahatsızlıklarda da keçi sütü önerilen bir tedavidir. İçerisinde keçi sütü bulunan kremler kullanabilir ya da direkt keçi sütü tüketebilirsiniz. Böylelikle ciltte meydana gelen bu tür cilt problemlerini de en aza seviyeye indirmiş hatta zamanla tamamen ortadan kaldırmış olursunuz.
  • Küçük yaşlardan itibaren kemik gelişimi için alınması gereken vitamin ve mineralleri keçi sütünden temin edebilirsiniz. Yani ek ürünler tüketmek yerine gece yatmadan önce bir bardak keçi sütü içmek kemik gelişimine de oldukça faydalıdır. Vücuttaki kas oranını arttırmaktadır. Tabii bu sütün %100 faydasını görebilmek için vücudun kendini yenilediği saatlerde uyuyor olmanız gerekmektedir.
  • Selenyum bakımından zengin olmasından dolayı kanser hastalığına da çözüm niteliğindedir. Bu hastalıktan sonra vücudunuzun düşen direncini yerine getirdiği gibi organlarınızın daha iyi çalışmasını ve doğal olarak ise sizin daha iyi hissetmenizi sağlamaktadır. Eğer ailenizde genetik bir kanser hastalığı varsa, sağlıklı beslenerek, keçi sütü tüketerek de bu hastalığı başlamadan bitirebilirsiniz.
  • Hazım problemi yaşayanlar içinde yine keçi sütü tüketilebilmektedir. Hazımsızlık, kabızlık gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Keçi Sütü Alerji Yapar mı?

En çok merak edilen sorulardan biri de keçi sütünün alerjik bir etkiye sahip olup olmadığıdır. Öncelikle eğer hassas alerjik bir bünyeye sahipseniz öncesinde belirli testler yaptırarak keçi sütüne alerjiniz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Fakat keçi sütü genel itibari ile alerjik bir etki vermemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ