İnşaat Pisliği Nasıl Temizlenir?

İnşaat Pisliği Nasıl Temizlenir?

Yeni yapılan binalarda dış cepheden kaynaklı ya da evin içerisinde yapılan tadilatlarda tadilat sonrasında evin içerisinde kaba inşaat pisliği oluşabilir. Bu durum çoğu ev hanımın bol zamanını ve emeğini çalan bir durumdur.

İnşaat pisliğini temizlemek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Temizlik esnasında yapılan ya da uygulanan hatalı yöntemler sizin zamanınızdan çalabilir, boş yere fazladan emek harcamanıza sebep olabilir.

İnşaat pisliğini temizlemek için aşağıda anlatılan yöntemleri uygulayabilirsiniz. Uygulamanın etkili olması için anlatılan yöntemleri harfiyen uyguladığınızdan emin olunuz.

1-)El ile Toplayınız

İnşaat pisliklerin temizliğinde öncelikli olarak kaba pislikleri toplamaya yönelik çalışmalar yapınız. Büyük boyutlardaki inşaat pisliklerinizi toplamak için ellerinizi kullanabilirsiniz. Büyük bir poşete inşaat pisliklerinizi toplayabilirsiniz.

2-)Süpürge Kullanın

Burada kullanacağınız süpürge elektrikli süpürge değildir. Normal kaba pisliği temizlemek amacıyla eski usül süpürgelerden yararlanınız. Süpürge ile kaba pisliği süpürün.

Süpürme işlemini gerçekleştirirken fazla toz oluşabilir. Oluşan toz etrafı daha da kirletebilir bunu önlemek amacıyla süpürge yapmadan önce etrafı hafifçe ıslatabilirsiniz ya da süpürgenin ucunu ıslatarak süpürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Süpürme işlemini birkaç sefer yapabilirsiniz. Bu durum daha çok inşaat pisliğinin miktarına bağlı olarak değişmektedir.

3-)Vileda ile Silin

Süpürge ile kaba tozu süpürdükten sonra mutlaka bir vileda ya da paspas ile süpürdüğünüz yeri silin. Bu işlem daha küçük boydaki tozlardan ortamı temizlemenizi sağlamaktadır.

Silme işlemi esnasında zeminde bulunan boyar maddeler var ise bunları çıkarmak için temizleme suyuna organik çözücü kimyasallar ekleyebilirsiniz ya da silme işlemini dezenfektanlar ekleyerek daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

4-)Elektrikli Süpürge Kullanın

Elektrikli süpürge kullanarak en son aşamada kalan toz ve kirlerden kurtulabilirsiniz. Elektrikli süpürge ile kesinlikle başta inşaat pisliğini temizlemeyin. Bu şekilde elektrikli süpürgenin dolmasına ve bozulmasına sebep olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ