Mikrofiber Nasıl Bir Kumaştır?

Mikrofiber Nasıl Bir Kumaştır?

Hijyene önem veren kişilerin merak ettiği konular arasında mikrofiber nasıl bir kumaştır sorusu özellikle dikkat çeker. Hijyen takıntısı olan kişilerin tercih ettiği mikrofiber bezler ile evlerinizi, iş yerlerinizi daha rahat ve derin bir biçimde temizleyebilirsiniz. Farklı renklerde satılan mikrofiber bezler diğer bezlere göre çok daha farklı özelliklere sahiptir.

Mikrofiber bezler özel ipliklerden üretilmiştir. Bu özel iplikler polyamid ve polyester olarak adlandırılan ipliklerdir. Bu iplikler çok ince biçimde eritildikten ve incelmesinden sonra kullanılmaktadır. Bu özel yapısı sayesinde mikrofiber bezler çok daha kalıcı bir temizlik imkanı verir.

Mikrofiber Bezlerin Özellikleri Nelerdir?

  • Mikrofiber bezlerin dokuşu ve kumaşı oldukça farklıdır.
  • Mikrofiber bezlerin en büyük özelliği su emme özelliği olmasıdır. Böylece bu bez ile yapılan temizlik işlemleri sonrası aynalarda, camlarda vb. alanlarda su lekesi kalmaz. Su bırakma sorunu temizlik yapan kişilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan birisidir ve mikrofiber bezlerin bu duruma çare bulması oldukça tercih edilir olmasını sağlamaktadır.
  • Mikrofiber bezlerin diğer bir özelliği de deterjan vb. kimyasal temizlik ürününün kullanımına gerek olmamasıdır. Herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan sadece mikrofiber bez kullanımı yaparak istediğiniz alanı temizleyebilirsiniz. Bu kimyasal ürün kullanımını kısıtlaması açısından oldukça önemlidir.
  • Mikrofiber bezlerin yapısındaki polyester ve polyamid ipliklerle bez, su emici özelliklere sahip olur ve çok hızlı bir biçimde kurur. Polyester doku ise mikrofiber bezin dayanıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır.
  • Mikrofiber bezler özel bir biçimde üretiliği için sökülme gibi bir sorunu yoktur.
  • Mikrofiber bezlerin tercih edilmesinin diğer bir sebebi ise sağlığa zarar vermemesidir. Özel ipliklerden üretilmiş olan mikrofiber bezler içinde hiçbir kimyasal madde barındırmaması sebebiyle insan sağlığına zararlı değildir.
  • Alerji, astım vb. sağlık sorunları olan kişilerin mikrofiber bez kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.
  • Mikrofiber bezler ile çok girintili, çıkıntılı alanlarda da temizlik yapmak mümkündür.
  • Mikrofiber bezlerin antistatik özelliği tüm kirleri üzerine çekmesine neden olur. Bu sayede kirler herhangi başka bir alana temas etmez, bu kirleri çıkarabilmek için bezleri yıkamak gerekir.
  • Mikrofiber kumaşa sahip olan bezleri kuru ya da ıslak olarak kullanabilmek mümkündür.

Mikrofiber Bezler Nerelerde Kullanılır?

Mikrofiber bezleri her türlü ortamı temizlemek için kullanabilirsiniz. Cam, ahşap, lamine vb. birçok farklı dokuyu temizleyebilme özelliğine sahip olan mikrofiber bezler hızlı su emebilme özelliği ile de dikkat çekmektedir. Mikrofiber bezler ile ayrıca evinizde bulunan elektronik ev araç ve gereçlerini de derinlemesine, hijyen kurallarına uygun bir biçimde temizlemek mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ