Yağlı Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Yağlı Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Saç derisinde bulunan yağ bezleri tarafından fazlaca yağ(sebum) salınması durumunda, saçlarda yağlanma ve kötü görünüm sorunu baş gösterir. Yağ bezlerinin fazla üretim yapmasının yanı sıra saçların sık sık yıkanmaması ve kirli ortamla sürekli temas etmesi de, saçların yağlanmasına sebebiyet veren unsurlardandır.

Hem saçlarınızın daha parlak görünmesini ve hem de saçlarınızdaki yağ dengesini sağlayabilmek için uygulayabileceğiniz bir takım yöntemler mevcuttur.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

  • Şampuan tercihi: Saç yapısına uygun şampuan seçilmesi önemlidir. Özellikle yağlı saçlara iyi gelen, ısırgan özü içerikli şampuanların tercih edilmesi faydalı olacaktır.
  • Saçları yıkamak: Saçları çok sık yıkamak faydadan çok zarar verebilir. 2-3 günde bir ve ılık su ile saçlarınızı yıkayarak, yağlanmayı önleyebilirsiniz.
  • Saçları salık bırakın: Çok sıkı toplanmış saçlar, saç köklerinin hava almasını engeller ve yağ oluşumunu tetikler. Ara ara saçlarınızı salın ve gözeneklerin hava almasını sağlayın
  • Saç ürünlerini derinize uygulamayın: Saç kremi, jöle, sprey gibi saç bakım ürünlerini kesinlikle saç derisine uygulamayın. Bu kimyasal ürünlerin saç derisi ile temas etmesi yağ salınımını arttırıcıdır.

Yağlı Saçlar İçin Bitkisel Çözüm

Yağlanmayı Önleyici Saç Bakım Maskesi

Yağlı Saçlar İçin Bitkisel Çözüm

Malzemeler:

  • 1/2 bardak su
  • elma sirkesi(2 ml)
  • kekik yağı(10 gr)
  • biberiye yağı(10 gr civarında)

Yukarıdaki tüm malzemeleri temiz bir kap içerisinde iyice karıştırın. Karışım belirli bir kıvama eriştikten sonra maske hazır demektir. Artık saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra 30-40 dakika kadar bekleyin ve bu süre dolduktan sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Yağlanmayı önleyici bu bitkisel karışım sayesinde yağlı saçlardan kurtulmak mümkündür.

NOT: Yağlanmayı önleyici saç maskesinin içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa, uygulamanız tavsiye edilmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ