Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesi ile balkonda oturmak daha sık bir hal almıştır. Sıcak ve uzun yaz gecelerinde balkonda açık havada oturmak hemen hemen bütün ailelerin günlük aktivitesi haline gelmiştir.

Balkonlar açık hava ile temasta oldukları için kolaylıkla tozlanıp, kirlenebilir. Balkon temizliğini yaparken dikkat edeceğiniz birkaç püf nokta ile balkonu temizlemek artık çok daha pratik ve hızlı olacaktır.

1-)Fazla Eşyalardan Kurtulun

Balkonlar çoğu evlerde bir kiler görevi görür. Fazla yiyecekler, kullanılmayan eşyalar balkona konulur. Ancak bu durum hem balkonların daralmasına sebep olur hem de balkonun temizlenmesi sırasında daha fazla vakit harcanmasına sebep olur.

Bu sebeple balkonunuza koyduğunuz fazla ve gereksiz eşyalardan öncelikle kurtulunuz. Bu sayede daha ferah ve geniş bir balkona sahip olacaksınız.

2-)Balkonunuzu Süpürün

Balkonda oluşan tozları ve pislikleri öncelikli olarak süpürün. Bu işlemi el süpürgesi ile yapabilirsiniz. Ancak bu işlem biraz etrafın tozlanmasına sebep olabilir. Bu sebeple bu işlemi elektrikli süpürge ile yapmak hem daha pratik hem daha avantajlıdır.

Balkonunuzu süpürme işlemi esnasında bitkilerden kaynaklı oluşan kirlilikleri de temizlemeyi unutmayınız. Özellikle balkonlarda bulunan saksı altlıkları süpürge ile temizlenmelidir. Bu sayede buralardaki tozun ve pisliklerin yere düşmesini önlemiş olursunuz.

3-)Islak Bir Bez İle Silin

Balkon yerlerini süpürdükten sonra yerlerin tamamen temiz olması için mutlaka bir ıslak bez ile siliniz. Bu işlemi vileda ile de yapabilirsiniz.

Bu işlem esnasında öncelikli olarak dezenfektan içeren bir kimyasal ile silmek balkon yerlerinin daha temiz olmasını sağlamaktadır. Bu işlemden sonra balkonunuzun hoş kokması için mutlaka yer kokusu ile bir kez daha mutfağınızı siliniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ