Tarihi Geçmiş Toz Krem Şanti Kullanılır mı?

Tarihi Geçmiş Toz Krem Şanti Kullanılır mı?

Pek çok tatlımızın vazgeçilmezi olan toz krem şantiler, mutfaktaki hanımların olmazsa olmazlarındandır. Tatlılara, pastalara krem şanti ilave ederek yaptığımız ürünlerin lezzetlerine lezzet katabiliriz. Ancak her üründe olduğu gibi toz krem şantide de, eğer marketten temin ediyorsanız son tüketim tarihine bakmamızda fayda vardır. Son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünlerinin tüketilmesi, kişide zehirlenmeye varana kadar pek çok soruna sebebiyet verebilmektedir.

Krem şantiyi çok fazla kullanan kadınların en çok merak ettikleri konuların başında “tarihi geçmiş toz krem şanti kullanılır mı?” sorusu gelmektedir. Gelin içeriğimizin devamında bu soruyu detaylıca cevaplayalım.

Tarihi Geçmiş Toz Krem Şanti Kullanılır mı?

Eğer marketten temin ettiğiniz krem şantinizin paketi üstündeki son kullanma tarihi geçmiş ise, krem şantinizi kullanmamanızda fayda vardır. Kullanmanız halinde krem şantiyi koyduğunuz, pastanız veya tatlınızda kekremsi bir tat oluşabilir ve lezzeti kaçmış olur. Bunun yanı sıra tatlınızı tüketen misafirlerinizin midesini bozmasına ve zehirlenmesine yol açabilir.

Krem şantinin son tüketim tarihinin geçip geçmemesi gibi konularla ilgilenmek istemiyorsanız, evinizde doğal olarak krem şantinizi hazırlayabilir ve saf-doğal şekilde tüketebilirsiniz.

Krem Şantinin Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Son kullanma tarihi belirtilmemiş bir pakette krem şantiniz varsa ya da krem şantinizin paketini bulamıyorsanız, bozuk olup olmadığı hakkında emin olamayabilirsiniz. Böyle durumlarda krem şantinin bozuk olduğunu nasıl anlarız?

Öncelikle bir bardak sıcak suya krem şantinizi ilave edin. Sıcak suyla karıştırdığınız krem şantinizin üzerinde beyaz pullar oluşuyorsa, bu durum krem şantinizin bozulduğu anlamına gelir. Bu şekilde kullanmamanızda fayda vardır.

Krem Şanti Nasıl Yapılır?

Krem şantiyi evde hazırlamanız çok kolaydır. İlk olarak malzemelerinizi hazır vaziyette bekletin ve sonrasında hazırlama aşamasına geçelim.

Malzemeler:

  • 200 ml(1 bardak) süt,
  • 150 ml(1,5 çay bardağı) su.

Hazırlanışı:

  • Krem şanti hazırlarken isterseniz su isterseniz de süt tercih edebilirsiniz. Eğer süt kullanacaksanız 200 ml sütü, su kullanacaksanız da 150 ml suyu bir çırpma kabına alın. Çırpma kabına krem şanti paketinin tamamını boşaltın.
  • Mikser çırpıcınız ile önce düşük devirde sonra ise yüksek devirde 3-5 dakika kadar krem şantinizi kabın içinde çırpın.
  • Son olarak hazırladığınız krem şantinizi tatlı, pasta ve kek tariflerinize uygun olarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ